ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

На президентські вибори РФ не допускають антивоєнного опонента Путіна

Велика Епоха
(TWITTER/GETTY)

Антивоєнний кандидат у президенти Росії Борис Надєждін заявив у понеділок, що робоча група Центральної виборчої комісії Росії визнала недійсними 15% підписів прихильників, які він подав на підтримку своєї передвиборчої кампанії.

Ця цифра, якщо вона підтвердиться, втричі перевищує допустимий рівень помилок і дасть підстави комісії дискваліфікувати Надєждіна на виборах проти президента Володимира Путіна в березні.

За словами прессекретаря Надєждіна, комісія ухвалить остаточне рішення з цього питання в середу.

Надєждін заявив у Telegram, що звернеться до Верховного суду, якщо комісія відмовить йому в реєстрації.

Минулого тижня Надєждін представив виборчій комісії підписи понад 100 000 своїх прихильників по всій Росії, щоб його ім'я було внесено до виборчого бюлетеня.

У п'ятницю комісія заявила, що її первинний аналіз підписів показав, що деякі з тих, хто вказаний як прихильники Надєждіна, є померлими людьми.

Ніхто не очікує, що 60-річний Надєждін переможе, навіть якщо йому дозволять взяти участь у виборах, враховуючи тривале домінування Путіна і його контроль над державою.

Але його кампанія привернула увагу людей через його відверту опозицію до того, що Кремль називає своєю "спеціальною військовою операцією" в Україні. Надєждін вважає, що Путін зробив "фатальну помилку", розпочавши її, і пообіцяв завершити конфлікт шляхом переговорів.