ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Джонсон заявив, що новий законопроєкт щодо кордонів та України не має шансів (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

У неділю сенатори оприлюднили довгоочікуваний пакет заходів на суму 118 мільярдів доларів, який об'єднує політику охорони кордонів із військовою допомогою Україні, Ізраїлю та іншим союзникам США. Однак він одразу зазнав критики з боку провідних республіканців Палати представників, включно зі спікером Майком Джонсоном.

Проєкт може стати шансом для виділення допомоги Україні — мета зовнішньої політики, яку поділяють і головний демократ Сенату, сенатор Чак Шумер, і головний республіканець, сенатор Мітч Макконнелл.

Очікувалося, що цього тижня Сенат проведе ключове голосування щодо законопроєкту, але вже за кілька годин після публікації тексту Джонсон заявив у соціальних мережах, що законопроєкт буде заздалегідь приречений, якщо потрапить до Палати представників.

У заяві Байдена йдеться про те, що пропозиція Сенату "дає змогу Сполученим Штатам продовжувати нашу життєво важливу роботу разом із партнерами в усьому світі, щоб відстоювати свободу України та підтримувати її здатність захищатися від агресії Росії".

Новий законопроєкт також передбачає інвестиції в оборонне виробництво США, військову допомогу Ізраїлю в розмірі 14 мільярдів доларів, виділення майже 5 мільярдів доларів союзникам в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні та надання гуманітарної допомоги цивільному населенню в Україні і в секторі Газа.

Джонсон, республіканець із Луїзіани, заявив у соціальних мережах: "Я побачив достатньо. Цей законопроєкт ще гірший, ніж ми очікували, і навіть близько не підійде до того, щоб покласти край прикордонній катастрофі, яку створив президент".

Джонсон повідомив у суботу, що Палата представників голосуватиме за окремий пакет військової допомоги Ізраїлю на суму 17,6 мільярда доларів — такий крок дасть змогу республіканцям продемонструвати підтримку Ізраїлю, крім сенатської угоди.

Також неясно, чи пройде законопроєкт у Сенаті. Сенатські республіканці розділилися в думках щодо законопроєкту, причому деякі з них у лавах Макконнелла стверджують, що він недостатньо сильний. Деякі одразу заявили, що голосуватимуть проти.

"Угода щодо кордону" — це просте НІ. Він схожий на пародію на справжній законопроєкт про безпеку кордонів", — написав у соціальних мережах сенатор Марко Рубіо, республіканець із Флориди.

Посилення стандартів надання притулку викликало занепокоєння серед демократів, особливо у прогресивних та іспаномовних законодавців. Сенатор Алекс Паділья, демократ від Каліфорнії, у своїй заяві сказав, що ця пропозиція призведе до "більшого хаосу на кордоні, а не до меншого".

Захисники імміграції вельми критично поставилися до нових обмежень на надання притулку, а деякі закликали відхилити законопроєкт у його нинішньому вигляді.

Сенатор Чак Шумер заявив, що призначить ключове голосування щодо законопроекту на середу.