ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Суд Південної Кореї виправдав главу Samsung у справі про фінансові злочини (ВІДЕО)

Велика Епоха
Голова ради директорів Samsung Electronics Лі Чже Йон (Youtube/скриншот)

Суд Південної Кореї виправдав голову ради директорів Samsung Electronics Лі Чже Йона, обвинуваченого в маніпулюванні цінами на акції та бухгалтерських махінаціях у зв'язку зі спірним злиттям двох дочірніх компаній Samsung 2015 року, яке зміцнило його контроль над найбільшою компанією Південної Кореї.

Рішення Центрального районного суду Сеула, ухвалене в понеділок, може полегшити юридичні проблеми "спадкоємця" Samsung. За два роки до цього його помилували за окремим обвинуваченням у підкупі колишнього президента під час корупційного скандалу, який повалив попередній уряд Південної Кореї.

Суд заявив, що обвинувачення не змогло достатньою мірою довести, що злиття Samsung C&T і Cheil Industries було проведено незаконно з метою посилення контролю Лі над Samsung Electronics.

Прокурори вимагали для Лі п'ятирічного тюремного ув'язнення. Не відразу стало зрозуміло, чи будуть вони подавати апеляцію. Лі заперечував свою провину у цій справі, заявивши, що злиття у 2015 році було частиною "нормальної ділової активності".

Лі відсидів 18 місяців у в'язниці після того, як 2017 року його засудили за окремими звинуваченнями в хабарництві, пов'язаними з угодою 2015 року. Спочатку він був засуджений до п'яти років в'язниці за пропозицію хабара в розмірі 8,6 млрд вон (6,4 млн доларів) колишньому президенту Пак Кин Хе і її близькій довіреній особі, щоб заручитися підтримкою уряду щодо злиття 2015 року, яке було ключовим для зміцнення його контролю над бізнес-імперією Samsung.

Лі був умовно-достроково звільнений 2021 року і помилуваний президентом Південної Кореї Юн Сук Йолем 2022 року, що стало продовженням історії поблажливого ставлення до посадових злочинів у Південній Кореї і преференцій для засуджених магнатів.