ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Китай видаляє повідомлення про критику економіки в інтернеті (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Минулого місяця головне розвідувальне управління Китаю виступило зі зловісним попередженням про нову загрозу національній безпеці країни: китайці критикують економіку.

У серії повідомлень на своєму офіційному акаунті в WeChat Міністерство державної безпеки закликало громадян зрозуміти економічне бачення президента Сі Цзіньпіна і не піддаватися впливу тих, хто намагається "очорнити економіку Китаю" за допомогою "неправдивих розповідей". У міністерстві заявили, що для боротьби з цим ризиком органи безпеки зосередять зусилля на "посиленні економічної пропаганди та орієнтації громадської думки".

Китай посилює репресії, одночасно намагаючись повернути собі динамізм і швидке економічне зростання минулого. Пекін піддавав цензурі та намагався залякати відомих економістів, фінансових аналітиків, інвестиційні банки та впливових осіб у соціальних мережах за ведмежі оцінки економіки та політики уряду. Крім того, видаляються новинні статті про людей, які відчувають фінансові труднощі або про низький рівень життя робітників-мігрантів.

Китай продовжує пропонувати райдужні перспективи для економіки, зазначаючи, що торік він перевершив свій прогноз економічного зростання в 5 відсотків, не вдаючись до ризикованих і дорогих заходів стимулювання. Однак, крім цифр, її фінансова індустрія щосили намагається стримати величезні обсяги боргу місцевих органів влади, її фондовий ринок хитається, а сектор нерухомості перебуває в кризі. China Evergrande, амбітний забудовник, заборгованість якого перевищила 300 мільярдів доларів, у понеділок отримала наказ про ліквідацію.

Нова інформаційна кампанія ширша за своїми масштабами, ніж звичайна робота урядових цензорів, які завжди уважно стежили за онлайн-обговореннями про економіку. Їхні зусилля тепер поширюються на основні економічні коментарі, які були дозволені в минулому. Участь органів безпеки також підкреслює, яким чином ділові та економічні інтереси підпадають під дедалі ширше розширювальне уявлення пана Сі про те, що являє собою загрозу національній безпеці.

Про це дивіться в нашому випуску новин на Youtube:

Підписуйтесь на наш канал на Youtube