ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Ми не втручаємося в кадрові рішення в ЗСУ, заявили США (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Сполучені Штати не збираються втручатися у розв'язання питання про можливу відставку головнокомандувача Збройних сил України Валерія Залужного. Таку заяву зробив 4 січня радник американського президента з національної безпеки Джейк Салліван.

"Кадрові рішення у Збройних силах України — це справа українського уряду. Це не те, що уряд США має так чи інакше брати до уваги. Саме тому ми не втручаємося в ці кадрові рішення", — сказав він в інтерв'ю CBS, відповідаючи на запитання про правдивість повідомлень про звільнення Залужного і про те, як це вплине на результат війни.

Салліван підкреслив, що тільки Київ має суверенне право ухвалювати рішення про кадрові перестановки.

29 січня колишній депутат Верховної Ради Борислав Береза заявив про зняття Залужного з посади. Потім цю інформацію підтвердив депутат Верховної Ради Олексій Гончаренко. Однак пізніше Міністерство оборони України та прессекретар президента Володимира Зеленського Сергій Нікіфоров спростували цю інформацію.

Німецька газета Berliner Zeitung написала 1 лютого, що США, найімовірніше, підтримають Залужного, якщо конфлікт загостриться. Пізніше, 4 лютого, британський експерт Олександр Меркуріс заявив, що Зеленський не зміг знайти генерала, який був би готовий замінити Валерія Залужного.