ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Чоловік з Каліфорнії знайшов бездоганний Porsche 912 1968 року (ФОТО)

Велика Епоха
(Courtesy of Michael Gideon)

Батько двох дітей, який проживає на узбережжі Південної Каліфорнії, переглядаючи оголошення на сайті Craigslist у пошуках нового автомобіля для щоденних пересувань, стояв перед важким вибором.

Автомобіль мав бути простим, надійним і водночас спортивним. Майкл Гідеон, якому 34 роки, колишній професійний гольфіст, а нині творець контенту, не знається на механіці, але він мав намір власноруч відремонтувати старовинний спортивний автомобіль. Його мрією було їздити на Porsche всюди — від поїздок до Trader Joe’s за продуктами до кемпінгу з сім'єю.

У липні 2022 року він знайшов Porsche 912 1968 року, який ідеально підходив для цього.

«Неважливо, чи їду я в магазин за молоком, чи до друга, який живе за 65 миль звідси, чи в похід, чи ще кудись — я б волів їздити на вінтажному Porsche», — сказав він в інтерв’ю The Epoch Times.

У день купівлі пан Гідеон позує зі своїм новим Porsche 912 на евакуаторі. (Courtesy of Michael Gideon)

«Це культовий автомобіль», — каже він. «Я читав про те, наскільки вони надійні та наскільки прості в управлінні. Це саме те, що я шукав».

Пан Гідеон дізнався, що колишній власник автомобіля помер у віці 70 років. Його звали Даффі, і Porsche 912 був його повсякденним автомобілем, а також перегоновим автомобілем, на якому він брав участь у легких змаганнях.

Даффі дуже любив цей Porsche і дбав про нього, це видно з усього. Всі його оригінальні деталі та фарба збереглися, і немає жодної іржі. Це була справді унікальна знахідка.

Пан Гідеон позує перед своїм Porsche 912 на підйомнику. (Courtesy of Michael Gideon)

Оскільки на Porsche не їздили з 1980 року, він мав певні проблеми. Десятки років він простояв у гаражі, поки врешті-решт не перейшов у спадок до онука Даффі. На час ремонту будинку Даффі його виставили на вулицю, і Porsche залишили пектися на каліфорнійському сонці, що вкрило його виразною патиною. Він не обслуговувався, і двигун не заводився більше сорока років.

Але, попри все це, пан Гідеон побачив величезний потенціал у маленькому спортивному Porsche 912 68-го року.

«Знайти серед цих ранніх Porsche дійсно чистий, не іржавий автомобіль, та ще й з оригінальною фарбою, дуже і дуже складно», — каже він. «Для мене він виглядав справді оригінально».

Йому додало впевненості те, що Porsche — це, по суті, перегонові автомобілі. Двигуни Porsche модернізовані для участі в 24-годинних перегонах на витривалість. Старіша конструкція також означає, що вони простіші, а отже, їх легше ремонтувати та обслуговувати.

(Ліворуч) Пан Гідеон працює над підвіскою; (Праворуч) Porsche в ніч, коли його привезли до його будинку. (Courtesy of Michael Gideon)
Фотографія, зроблена невдовзі після аварії пана Гідеона в пустельному каньйоні у вересні минулого року. (Courtesy of Michael Gideon)

Але він також знав, з якими труднощами йому доведеться зіткнутися, щоб зробити цей Porsche знову придатним до експлуатації. Пан Гідеон розібрав кожну механічну деталь автомобіля — від гальм, рульового управління до підвіски, щоб зробити його як новий і безпечний. Оскільки двигун не заводився, він повністю відновив його, на що пішло кілька місяців (зрештою, у несправності двигуна був винен лише несправний маховик, який потрібно було просто замінити).

Загалом це зайняло близько півтора року, але на початку вересня 2023 року Porsche 912 68-го року знову запрацював.

«Я повернув цю машину до життя, і я ніколи раніше не робив цього», — сказав пан Гідеон.

Porsche 912 після реставрації. (Courtesy of Michael Gideon)

У перший день експлуатації виникло лише кілька механічних неполадок, які були швидко усунуті. На другий день, однак, Porsche зламався посеред пустельного каньйону, залишивши пана Гідеона на узбіччі, де не було телефонного зв’язку.

Однак після того, як він знайшов попутку і викликав евакуатор, щоб відвезти машину назад до майстерні, все незабаром повернулося на круги своя.

У Porsche «просто була проблема з проводкою, яка вбила мій акумулятор», — сказав він, додавши, що проблеми з електрикою вже вирішені; машина їздить безперебійно протягом останніх чотирьох місяців, проїхавши тисячі миль в автоподорожах.

Пан Гідеон зі своїм Porsche 912 після повернення на дорогу. (Courtesy of Michael Gideon)

«Незважаючи на те, що у нього менший двигун, машина дуже легка. У неї велике, гігантське кермо», — сказав він, додавши, що Porsche створені для проходження крутих поворотів на перегоновій трасі. «Таке відчуття, що ви керуєте вишуканим, маленьким трактором».

Тепер Porsche 912 — щоденний автомобіль пана Гідеона, як і Даффі до нього. Після того, як він здійснив свою мрію — їздити всюди на вінтажному Porsche, пан Гідеон каже, що за кермом «багато хто піднімає великий палець вгору».

Але найголовніше, мабуть, те, що культовий автомобіль для відпочинку виявився безпечним для його дружини та 4-річної доньки у майбутніх подорожах (їхній син ще занадто малий, щоб їздити з ним).

«Я брав доньку в похід», — розповів батько. «Тільки намет у передньому багажнику і наше туристичне спорядження. Нам обом подобається. В майбутньому буде ще багато поїздок».