ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Лісові пожежі в Чилі забрали життя 51 людини, загрожуючи міським районам (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Лісові пожежі, що вирують у центральній частині Чилі, забрали життя щонайменше 51 людини, і кількість загиблих, ймовірно, продовжуватиме зростати, повідомила влада в суботу, в той час, як рятувальні служби намагаються загасити полум'я, що загрожує міським районам.

Чорний дим здійнявся в небо над багатьма частинами регіону Вальпараїсо, де проживає майже мільйон жителів у центральній частині Чилі, в той час, як пожежники за допомогою гелікоптерів і вантажівок намагалися приборкати вогонь.

За повідомленням чилійської влади, райони навколо прибережного туристичного міста Віна-дель-Мар постраждали найбільше, і рятувальні команди намагаються дістатися до всіх постраждалих районів.

Кількість загиблих зросла, коли на дорогах загального користування було знайдено п'ять тіл, і, за словами міністра внутрішніх справ Кароліни Тоха, "найближчими годинами ми досягнемо набагато більшої кількості жертв".

"Стан Вальпараїсо є найбільш делікатним", – сказала Тоха, зазначивши, що країна зіткнулася з найгіршою катастрофою з часів землетрусу 2010 року, який забрав близько 500 життів.

Президент Габріель Боріч у телевізійному зверненні до нації сказав: "Ситуація справді дуже складна".

Лісові пожежі не є рідкістю в Чилі протягом літніх місяців. Минулого року внаслідок рекордної спеки загинуло близько 27 осіб і постраждало понад 400 000 гектарів.

"Площа пожеж сьогодні набагато менша, ніж минулого року, але в цей час кількість гектарів, що постраждали, дуже швидко збільшується", – каже Тоха.

З п'ятниці на суботу площа, охоплена лісовими пожежами, збільшилася з 30 000 гектарів до 43 000 гектарів.

Тоха сказала, що найбільше занепокоєння влади викликає те, що деякі з активних пожеж розвиваються дуже близько до міських районів "з дуже високим потенціалом впливу на людей, будинки та об'єкти".