ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Італійська податкова поліція розкрила операцію з відмивання грошей на 2 мільярди доларів

Велика Епоха
Співробітники правоохоронних органів Італії демонструють пачки банкнот, конфісковані під час операції з боротьби з відмиванням грошей. (згенеровано штучним інтелектом)

У березні 2023 року Bitter Winter ("Гірка зима") опублікувала докладний англомовний звіт про масштабне розслідування італійської податкової поліції, під час якого з'ясували, як провідні китайські банки співпрацювали з італійською мафією, колумбійськими наркокартелями та російськими олігархами, близькими до Путіна, щоб відмити щонайменше 17 мільярдів доларів. Це були не просто "китайські злочинці", як швидко заявив офіційний Китай, оскільки на чолі проєкту стояли нібито респектабельні банки, контрольовані КПК.

Італійська податкова поліція відома своєю наполегливістю, і 25 січня вона оголосила про проведення ще однієї операції, під час якої викрила чергову схему за участю китайського банку: у двох італійських регіонах, Ломбардії та Марке, було відмито близько 2 мільярдів доларів. У Ломбардії було зареєстровано кілька компаній, але фактично вони існували тільки на папері. За вказаними адресами не було нічого, окрім занедбаного складу чи зруйнованого будинку, або ж не існувало й самих адрес.

За останні два з половиною роки ці псевдокомпанії виставили італійським компаніям рахунки майже на 2 мільярди доларів за товари та послуги, що не існують. Отримавши оплату, вони просили китайські компанії виставити їм рахунок на відповідну суму за продаж таких самих товарів, що не існують, і перераховували гроші на їхні рахунки в "головному китайському банку". Останній залишав частину собі, а решту грошей відправляв готівкою італійським компаніям, які оплатили перші рахунки через китайських "посильних". Італійські нечесні бізнесмени отримували свої гроші в запечатаних пакетах у китайських ресторанах, магазинах або швейних майстернях.

Китайська швейна майстерня в Італії (згенеровано штучним інтелектом).

Як зазвичай, китайська влада дякує італійським правоохоронним органам за те, що вони розкрили підступи "бюрократів-шахраїв" у їхній банківській системі, стверджуючи, що вони понесли суворе покарання. Але китайські банки перебувають під пильним контролем КПК, і незаконні операції на мільярди доларів не можуть роками проводитися без відома партії.

Ймовірніша версія полягає в тому, що банки, контрольовані КПК, продовжують пропонувати міжнародні послуги з відмивання грошей, завдаючи шкоди економіці західних країн.

За матеріалами BITTER WINTER