ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Токаєв відправив уряд Казахстану у відставку (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Пресслужба президента Казахстану)

Президент Казахстану в понеділок розпустив нижню палату парламенту (мажиліс) і місцеві представницькі органи, піддавши критиці їхню роботу.

В указі, опублікованому канцелярією президента Касим-Жомарта Токаєва, йдеться про те, що він прийняв відставку уряду на чолі з прем'єр-міністром Аліханом Смаїловим. Виконувачем обов'язків прем'єра він призначив заступника Смаїлова Романа Скляра. Президент наказав членам представницьких органів продовжувати виконувати свої обов'язки до затвердження нового складу.

В указі не пояснюється причина відставки, але торік Токаєв критикував міністрів і говорив, що уряд відповідає за нездатність зупинити інфляцію і поліпшити стару інфраструктуру країни.

51-річного Аліхана Смаїлова призначили прем'єр-міністром після бурхливих протестів у січні 2022 року, унаслідок яких загинуло 225 осіб, що стало найсерйознішими заворушеннями з моменту здобуття країною незалежності після розпаду Радянського Союзу в 1991 році.

Його роль була в основному технічною, оскільки Токаєв домінував у політиці країни.

Відповідно до закону, правляча партія "Аманат" має запропонувати Токаєву кандидатуру на посаду прем'єр-міністра і представити його вибір до парламенту для затвердження.

У середу Токаєв проведе зустріч із вищими посадовими особами і, як очікується, визначить пріоритети для нового уряду.