ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Фінляндія продовжила закриття кордону з Росією до 14 квітня

Велика Епоха
Міністр внутрішніх справ Фінляндії Марі Рантанен під час пресконференції, присвяченій ситуації на східних прикордонних пунктах Фінляндії, у Гельсінкі, 8 лютого 2024 року. (Heikki Saukkomaa/Lehtikuva via AP)

Уряд Фінляндії заявив у четвер, що продовжить закриття кордону з Росією ще на два місяці, до 14 квітня, оскільки не бачить ознак того, що Москва припиняє свою "операцію" з перекидання мігрантів до кордону.

Фінляндія закрила сухопутний кордон протяжністю 1 340 кілометрів наприкінці минулого року після того, як з вересня через кордон прибуло близько 1 300 мігрантів без належних документів і віз.

Більшість мігрантів — вихідці з Близького Сходу та з Африки. Переважна більшість із них попросили притулку у Фінляндії, країні з населенням 5,6 мільйона осіб.

У заяві уряду, опублікованій у четвер, йдеться про те, що "спрямована міграція" з Росії являє собою "серйозну загрозу національній безпеці та громадському порядку Фінляндії".

На підставі інформації, наданої прикордонними, охоронними та іншими відомствами кабінету міністрів, "існує ймовірність того, що спрямована міграція поновиться, якщо на східному кордоні буде відкрито пункти пропуску", йдеться в заяві уряду, пише AP News.

"Ми не бачимо жодних ознак того, що Росія змінює свою поведінку. Навпаки, отримана нами інформація підтверджує нашу оцінку того, що Росія продовжує свою гібридну операцію", — заявила міністр внутрішніх справ Марі Рантанен. "У нас є підстави вважати, що така ситуація збережеться протягом деякого часу".

За словами Рантанен, наразі "сотні, якщо не тисячі мігрантів" перебувають поблизу кордону на російському боці та чекають можливості перетнути кордон із Фінляндією.

Раніше Фінляндія звинуватила Росію в тому, що вона навмисно пропускає мігрантів до свого зазвичай суворо контрольованого кордону зі скандинавською країною.

У середу офіційний представник МЗС Росії Марія Захарова в коментарі російському інформаційному агентству РІА Новини звинуватила фінський уряд у небажанні вести діалог щодо прикордонного питання.

За словами Захарової, Фінляндія також уникає прямих контактів між прикордонною владою двох країн. Це твердження було відразу спростовано фінською прикордонною службою, яка заявила, що підтримувала постійний контакт зі своїм російським колегою впродовж усього прикордонного конфлікту.

Усі вісім пунктів перетину фінсько-російського кордону для людей були закриті з 15 грудня. Південно-східний залізничний пункт пропуску для вантажних поїздів у Вайніккале поки залишається відкритим.