ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Китайці знаходять лазівки в американському кордоні завдяки Тіктоку (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Потік нелегальних мігрантів через південний кордон США збільшився більш ніж удесятеро. Серед нелегалів, що перетинають кордон, найбільше китайських мігрантів. Деякі з них знайшли лазівку в кордоні за допомогою відеороликів, викладених на китайській версії Тіктока. Про це йдеться у звіті компанії CBS.

Кількість нелегальних китайських біженців досягла рекордного рівня. Торік їх перебралося до США понад 24 тисячі. Це удесятеро більше, ніж роком раніше.

А цього року, за даними на лютий, через кордон нелегально пройшло вже понад вісімнадцять тисяч людей.

Деякі з них тікають від економічної кризи в Китаї, інші – від порушень прав людини. Але американських законодавців непокоїть інше.

Понад дев'яносто відсотків нелегальних китайських мігрантів – самотні чоловіки віком 20 – 23 років. Конгресмени вважають, що вони можуть приїжджати з метою шпигунства.

Багато китайських мігрантів, які бажають нелегально перетнути кордон США, спочатку летять до Еквадору, бо туди не потрібна віза. Звідти вони вирушають до мексиканського міста Тіхуана. Потім платять контрабандистам кілька сотень доларів за те, щоб їх довезли до кордону.

Ось тут у гру і вступає Тікток. У звіті CBS йдеться, що відеоролики на платформі містять докладні інструкції про те, як дістатися до дірки в кордоні.

Тікток належить китайській компанії Bytedance. Застосунок набув величезної популярності в США, але також викликав суперечки. Понад тридцять штатів США заборонили використовувати Тікток на державних пристроях через проблеми з безпекою та загрозу збирання даних. Дехто побоюється, що програма пропагує серед дітей небезпечний контент.

Причини збільшення потоку мігрантів до кордону різні. Наприклад, людям усе важче отримати туристичні візи до США. Це відбувається на тлі зростання напруженості у відносинах між двома країнами.

До того ж у китайських громадян більше шансів набути статусу біженця. Торік більш як половина китайських мігрантів дістали такий статус. Для мігрантів з інших країн цей показник сягнув 14%.

Американські імміграційні суди ухвалили, що 36 тисяч китайців зобов'язані залишити країну. Втім, Китай часто не хоче повертати своїх громадян.

Про це дивіться в нашому випуску новин на Youtube:

Підписуйтесь на наш канал на Youtube