ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Влада Британії розробила план відновлення дешевої стоматології

Велика Епоха
Стоматологія (Shutterstock)

У середу британський уряд розробив план вартістю 200 мільйонів фунтів стерлінгів (253 мільйони доларів), щоб спробувати виправити ситуацію з державною стоматологічною системою, яка залишила мільйони британців без доступу до недорогого лікування, пише Reuters.

План був оприлюднений через два дні після того, як телевізійні кадри показали сотні пацієнтів, які стоять у черзі на реєстрацію в одній із стоматологічних клінік, що нещодавно відкрилися, і одразу ж зазнав критики з боку представників галузі, які заявили, що він не вирішує фундаментальних проблем.

За оцінками, 12 мільйонів людей у Великій Британії не можуть отримати лікування в державній Національній службі охорони здоров'я (NHS) через брак стоматологів і проблеми з фінансуванням, унаслідок чого пацієнти змушені вибирати між дорогим приватним обслуговуванням і відсутністю лікування.

Урядовий "План відновлення стоматології" платитиме стоматологам NHS по 15-50 фунтів за кожного пацієнта, щоб вони обслужили мільйон тих, хто не відвідував стоматолога два або більше років.

А 240 стоматологам будуть запропоновані одноразові виплати в розмірі 20 000 фунтів за роботу в районах із недостатнім обслуговуванням або "стоматологічних пустелях" протягом трьох років.

Британська стоматологічна асоціація (BDA) назвала план відновлення "негідним своєї назви", заявивши, що від підвищення оплати виграє лише десята частина стоматологів NHS, а виділені гроші будуть просто перероблені з наявного фінансування.

Стоматологічна торгова організація заявила, що плани не спрямовані на вирішення "стоматологічного контракту", який вона вважає головною проблемою, стверджуючи, що його структура оплати не розрізняє складність лікування, що призводить до того, що багато практик працюють у збиток, а стоматологи йдуть з NHS.

"Це не зупинить відтік робочої сили і не дасть надію мільйонам людей, які відчувають труднощі з доступом до медичної допомоги", — сказав Шон Чарлвуд, голова Комітету із загальної стоматологічної практики BDA.

У понеділок сотні людей вишикувалися в чергу біля нового стоматологічного кабінету на південному заході Англії, сподіваючись зареєструватися як пацієнти NHS, і поліція була викликана, щоб впоратися з натовпом.

Ця проблема також посилила враження від загального занепаду громадської інфраструктури по всій Британії, де NHS має справу з майже рекордними чергами пацієнтів, а вартість життя стрімко зростає.