ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Колишньому вагнерівцю дозволили залишитися в Норвегії, відмовивши в постійному проживанні

Велика Епоха
Колишній співробітник ПВК "Вагнер" Андрій Медведєв (праворуч) слухає свого адвоката Бріньюльфа Ріснеса під час судового засідання в Осло 25 квітня 2023 року. (Gorm Kallestad/NTB Scanpix via AP, File)

Росіянину, який утік із ПВК "Вагнер", дозволили залишитися в Норвегії, але відмовили в наданні постійного проживання, повідомила у вівторок норвезька газета, цитує AP News.

Адвокат Андрія Медведєва, Бріньюльф Ріснес, повідомив газеті Dagbladet, що його клієнту надали тимчасове проживання "через ризик безпеки, пов'язаний із відправленням його назад у Росію", але йому не надали постійного проживання або громадянства.

Медведєв попросив притулку в січні 2023 року після того, як дезертирував із "Вагнера" і втік до Норвегії, нелегально перейшовши кордон країни з Росією. Він заявив, що побоюється за своє життя, якщо його відправлять назад.

За словами Медведєва, він погодився працювати в групі "Вагнера", приватній російській військовій компанії, з липня по листопад 2022 року, але пішов після того, як його контракт було продовжено без його згоди.

Як повідомляється, він заявив російській дисидентській групі Gulagu.net, що готовий розповісти все, що знає про компанію "Вагнер" та її власника Євгена Пригожина, мільйонера, пов'язаного з президентом Росії Володимиром Путіним. Він заявив, що готовий дати свідчення щодо будь-яких можливих військових злочинів, свідком яких він став, хоча й заперечує свою участь у них.

У квітні 2023 року Медведєв був засуджений до 14 днів тюремного ув'язнення в Норвегії за порушення громадського порядку і носіння пневматичної зброї в громадському місці. Співробітники поліції затримали Медведєва біля одного з пабів в Осло після бійки в барі в лютому.