ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Новий серіал Ніколь Кідман про Гонконг не буде доступний у Гонконгу (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Кадр з фільму)

Новий серіал австралійської актриси Ніколь Кідман дебютував у всьому світі. Попри те, що фільм знятий у Гонконгу, глядачам у місті заборонено його дивитися. Чому запровадили цензуру? Сем Ван розповість докладніше.

На піку коронавірусного карантину австралійська кінозірка Ніколь Кідман дістала від влади Гонконгу рідкісний дозвіл на знімання нового серіалу. Вона була однією з небагатьох у своїй команді, кому дозволялося вільно пересуватися островом, тоді як для жителів та туристів діяли обмеження.

Вона знімала драму Amazon Prime «Експати», яка розповідає про іноземців, що живуть у Гонконгу. Але після виходу фільму минулого місяця його можна побачити скрізь, крім самого Гонконгу.

У фільмі показано кадри протестів «Революції парасольок» 2014 року, коли тисячі демократичних активістів вийшли на вулиці, щоб вимагати чесних виборів. Причиною стало те, що Пекін вирішив ухвалити правило, згідно з яким він дістав можливість відбирати всіх кандидатів.

«Експати» – не єдиний фільм, який у Гонконгу зазнав цензури. Раніше Disney Plus вилучив зі свого сервісу серіал «Сімпсони» через згадку про трудові табори Китаю.

2020 року Пекін нав'язав місту свій драконівський закон про національну безпеку. Відтоді сотні активістів були заарештовані або змушені залишити країну. А через рік місто ухвалило закон, що забороняє фільми, які нібито ставлять під загрозу національну безпеку КНР.

Про це дивіться в нашому випуску новин на Youtube:

Підписуйтесь на наш канал на Youtube