ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Китай засудив австралійського блогера до страти (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Пекін засудив громадянина Австралії Ян Хенцзюня до страти з відстрочкою.

Міністр закордонних справ Австралії Пенні Вонг сказала, що «за два роки вирок можуть змінити на довічне ув'язнення. Але уряд Австралії вражений таким результатом. Ми відреагуємо найрішучішим чином».

Австралія викликала посла Китаю.

Влада затримала Яна у 2019 році, коли він поїхав відвідати свою родину в Китаї. До цього він працював у Нью-Йорку й регулярно публікував у мережі Х коментарі з критикою на адресу Пекіна. На платформі Яна понад 130 тисяч підписників.

Згодом Пекін звинуватив його у шпигунстві. Блогер звинувачення відкидає.

Офіційні особи не розкрили подробиць його звинувачень. 2021 року відбувся закритий судовий процес. Водночас австралійським дипломатам у в'їзді до країни відмовили.

Торік Ян сказав своїй сім'ї, що боїться померти в ув'язненні після того, як у нього діагностували кісту нирки.

Human Rights Watch назвала вирок для Яна – кроком назад у китайсько-австралійських відносинах.

Під арештом перебувають також і інші іноземці. Так, до арештованих американських громадян входить бізнесмен Марк Свідан. Він також очікує у камері смертників із відстроченим смертним вироком.

Свідана заарештували в Китаї понад десять років тому за звинуваченням у зберіганні наркотиків. Відтоді його утримують у в'язниці.

Також термін відбуває американський пастор Девід Лінь. Він родом із Китаю і прийняв християнство після приїзду до США. Пізніше він повернувся до Китаю. Лінь брав активну участь у діяльності домашньої церкви, пізніше його заарештували.

Його звільнять у 2030 році.

Інший – Лі Кай, натуралізований громадянин США, який народився в Китаї. Його затримали у 2016 році під час візиту до родичів у Шанхаї. Наразі він відбуває десятирічний тюремний термін за шпигунство.

У травні цього року Китай засудив 78-річного американського громадянина до довічного ув'язнення за звинуваченням у шпигунстві. Подробиць справи не повідомили.

Водночас Держдепартамент попередив американців, щоб ті утрималися від поїздок до Китаю.

Про це дивіться в нашому випуску новин на Youtube:

Підписуйтесь на наш канал на Youtube