ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

ЄС ініціює судовий позов проти Угорщини через "закон про суверенітет" (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Новий закон Угорщини про "захист національного суверенітету", який правляча партія "Фідес" назвала необхідним для захисту від іноземного політичного втручання, порушує законодавство Європейського Союзу, заявила в середу Європейська комісія.

Комісія повідомила, що надіслала Угорщині офіційне повідомлення про те, що вона відкриє процедуру порушення закону, прийнятого в грудні, який, за її словами, порушує демократичні цінності і фундаментальні права Євросоюзу.

Угорське законодавство порушує закони ЄС про демократію та рівні права громадян ЄС, закон про захист даних та низку правил, що застосовуються до внутрішнього ринку, заявили в Єврокомісії.

"Створення нового органу з широкими повноваженнями і суворим режимом моніторингу, правозастосування і санкцій також ризикує завдати серйозної шкоди демократії", – заявив речник Комісії.

Закон був прийнятий на тлі того, як націоналістичний прем'єр-міністр Віктор Орбан, який неодноразово конфліктував з Європейським Союзом через демократичні права в Угорщині, активізував передвиборчу кампанію своєї партії напередодні виборів до Європейського парламенту, що відбудуться в червні наступного року.

Відповідно до закону, буде створено окремий орган для вивчення та моніторингу ризиків політичного втручання. За заборонене іноземне фінансування партій чи груп, які беруть участь у виборах, передбачено покарання у вигляді позбавлення волі строком до трьох років.

Угорщина має два місяці, щоб відповісти на лист з офіційним повідомленням. Якщо вона не розгляне скарги, викладені в листі, Комісія може вирішити надіслати обґрунтовану думку (офіційний запит про дотримання законодавства ЄС) як наступний крок у процедурі.