ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

ЄС відклав пропозицію щодо пестицидів, пішовши на поступки фермерам

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

У вівторок виконавча влада Європейського союзу відклала законопроєкт про боротьбу з пестицидами, пішовши на чергову поступку фермерам після кількох тижнів протестів, які блокували багато столиць та економічних магістралей по всьому ЄС.

Фермери наполягають на тому, що заходи, подібні до тих, що стосуються пестицидів, призведуть до збільшення бюрократичного навантаження і змусять їх сидіти за ноутбуками замість того, щоб займатися сільським господарством. Це також збільшить розрив у цінах між їхньою продукцією і дешевим імпортом, виробленим іноземними фермерами без подібних обмежень.

Законопроєкт щодо пестицидів "став символом поляризації", — заявила фон дер Ляєн, виступаючи в Європейському парламенті в Страсбурзі (Франція). "Щоб рухатися вперед, необхідно більше діалогу та інший підхід".

Вона визнала, що пропозиції були внесені в обхід думки фермерів.

"Фермерам потрібні вагомі аргументи на користь природоохоронних заходів. Можливо, ми не змогли переконливо довести це", — сказала фон дер Ляєн.

Поки що незрозуміло, коли буде розроблено нові пропозиції. Парламентські вибори в ЄС призначені на червень, і важке становище фермерів стало центральним пунктом передвиборчої кампанії, відсунувши кліматичні питання на другий план в останні тижні.

У рамках широко розрекламованої програми European Green Deal ЄС поставив завдання скоротити загальне використання пестицидів та інших небезпечних речовин на 50% до 2030 року. Ця пропозиція зазнала критики як з боку захисників довкілля, які стверджували, що її недостатньо для досягнення цілей сталого розвитку, так і з боку сільськогосподарських груп, які наполягали на тому, що вона буде нездійсненною і призведе до виходу фермерів з бізнесу.

Багато політиків, особливо праві та їхні крайні сили, аплодували наслідкам протестів.

"Хай живуть фермери, чиї трактори змушують Європу прибирати нісенітницю, нав'язану транснаціональними корпораціями і лівими", — заявив міністр транспорту Італії Маттео Сальвіні.

У Франції, де протести набули критичного розмаху, уряд пообіцяв понад 400 мільйонів євро (436 мільйонів доларів) додаткової фінансової підтримки.

З вівторка фермери по всій Іспанії влаштували тракторні протести, перекриваючи шосе і створюючи затори, вимагаючи змін у політиці та фондах ЄС і вжиття заходів для боротьби зі зростанням собівартості продукції.

Болгарські фермери перемістили важкі сільськогосподарські машини з полів на основні автомагістралі та прикордонні переходи, паралізувавши рух і посиливши економічні проблеми країни. Перед цим фермери відмовилися прийняти запропоновану урядом допомогу, стверджуючи, що її недостатньо для компенсації втрат через війну в Україні, зростання виробничих витрат, кліматичних умов і вимог Green Deal.

У понеділок увечері фермери в Нідерландах заблокували кілька доріг і шосе тракторами, палили тюки сіна та шини.

Останніми тижнями фермери протестували в Польщі, Греції, Ірландії, Німеччині та Литві.