ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Ексспівробітника розвідки Канади засуджено до 14 років за порушення закону про державну таємницю (ВІДЕО)

Велика Епоха
Камерон Ортіс (Youtube/скриншот)

У середу суддя засудив колишнього високопоставленого співробітника розвідки національної поліції Канади до 14 років ув'язнення за порушення закону про державну таємницю.

Кемерон Джей Ортіс очолював групу оперативних досліджень Королівської канадської кінної поліції, яка збирає секретну інформацію про кіберзлочинців, терористичні осередки і транснаціональні злочинні мережі.

Суддя Вищого суду Онтаріо Роберт Марангер заявив у середу, що Ортісу буде зараховано час, проведений під вартою, і тепер він повинен відсидіти ще сім років і 155 днів.

У листопаді минулого року суд присяжних визнав 51-річного Ортіса винним за трьома пунктами звинувачення у порушенні Закону про захист інформації та за одним пунктом – у спробі такого порушення. Вони також визнали його винним у зловживанні довірою та шахрайському використанні комп'ютера.

Ортіс не визнав себе винним за всіма звинуваченнями, включаючи порушення закону про державну таємницю шляхом розголошення секретної інформації трьом особам у 2015 році і спробу зробити це в четвертій інстанції.

Обвинувачення стверджувало, що Ортіс не мав повноважень розголошувати секретні матеріали і що він не робив цього в рамках санкціонованої таємної операції.

Хоча були припущення, що причиною злочинів був можливий фінансовий стимул, "насправді не було жодних вагомих доказів того, що Кемерон Ортіс мав мотив", – заявив Марангер в суді.

"Йому ніхто ніколи нічого не платив. Питання "чому" для мене залишається загадкою".

На січневому слуханні прокурор Джуді Клівер заявила, що вирок для Ортіса становитиме від 22 до 25 років ув'язнення. Адвокат Джон Дуді заявив, що його підзахисний повинен бути засуджений до трохи більше семи років.

На суді Ортіс засвідчив, що не зраджував КККП. Навпаки, він сказав, що пропонував секретні матеріали цілям, намагаючись змусити їх використовувати онлайн-сервіс шифрування, створений розвідувальним агентством союзника для шпигунства за супротивниками.

Обвинувачення не змогло визначити мотив, але стверджувало, що Ортіс не мав повноважень розголошувати секретні матеріали і що він не робив цього в рамках законної операції під прикриттям.

На січневих слуханнях Клівер заявив, що Ортіс заслуговує на вирок, який покаже громадськості та міжнародним партнерам Канади, що система, призначена для захисту конфіденційної інформації, "має зуби".