ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Виверження вулкана в Ісландії залишило тисячі будинків без опалення (ВІДЕО)

Велика Епоха
Вулкан вивергає лаву і дим недалеко від Гріндавіка, на півострові Рейк'янес, Ісландія, 8 лютого. (Youtube/скриншот)

У четвер вулкан на південному заході Ісландії вивергнувся втретє з грудня, викинувши потоки лави на висоту до 80 метрів і залишивши тисячі будинків без опалення.

На півострові Рейкьянес лава перетнула дорогу біля Блакитної лагуни, геотермального спа-центру, який довелося закрити через виверження.

Інтенсивність виверження ослабла до полудня четверга, повідомили в ісландському метеорологічному бюро.

Однак потік лави зачепив водопровідні труби в районі на південь від столиці, порушивши подачу геотермально нагрітої води, що використовується для обігріву будинків, і Агентство цивільної оборони підвищило рівень тривоги до надзвичайного.

Аеропорт Кефлавік у Рейк'явіку також втратив доступ до гарячої води, але повідомляють, що в іншому він працює у звичайному режимі.

Температура в районі становила -7 градусів за Цельсієм і, за прогнозами, до вечора опуститься до -10 градусів за Цельсієм.

Рікке Педерсен, яка очолює дослідницьку групу Північного вулканологічного центру, розташованого в Рейк'явіку, повідомила, що більше ніж 20 000 осіб втратили доступ до гарячої води.

Агентство цивільної оборони попросило жителів постраждалого району використовувати тільки один невеликий електронагрівач на сім'ю, щоб запобігти відключенню електрики.

Відновлення гарячої води аварійним трубопроводом, який уже будують, може зайняти кілька днів, заявили в агентстві.

Вулканічні спалахи на півострові Рейк'янес — це так звані тріщинні виверження, які зазвичай не спричиняють великих вибухів або значного викиду попелу в стратосферу. Однак учені побоюються, що вони можуть тривати роками, і ісландська влада почала будувати дамби, щоб відвести потоки палаючої лави подалі від будинків та об'єктів інфраструктури.

За словами Педерсен, потік лави підійшов на відстань 1 км до геотермальної електростанції Svartsengi, розташованої на півострові.

Поки лава текла, робітники намагалися закрити проломи в захисних дамбах, побудованих уздовж дороги.

"Вони роблять усе можливе, щоб запобігти потраплянню лави на електростанцію", — сказала вона.

Виверження в четвер сталося на деякій відстані від Гріндавіка і навряд чи становить пряму загрозу для міста, повідомив агентству Reuters ісландський геофізик Арі Траусті Гудмундссон.

Президент Ісландії Гвюдні Йоганнессон опублікував у соціальних мережах зображення полум'я і диму вдалині, сказавши, що саме такий вид відкривається з його резиденції.

Незважаючи на зниження рівня небезпеки вулканічної системи, влада попередила про можливість нових вивержень, оскільки земля в цьому районі продовжує підніматися через скупчення магми під землею.