ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

ООН розслідує 58 кібератак Північній Кореї за останні 7 років (ВІДЕО)

Велика Епоха
Кім Чен Ин виступає під час заходу з нагоди 76-ї річниці заснування армії країни в міністерстві оборони в Північній Кореї, 8 лютого 2024 року. (KCNA - Центральне інформаційне агентство Кореї/Корейська служба новин через AP)

Експерти ООН заявили, що вони розслідують 58 ймовірних кібератак Північної Кореї в період із 2017 до 2023 року на суму приблизно 3 мільярди доларів, причому ці гроші, як повідомляють, використовували для фінансування розроблення зброї масового знищення, пише AP News.

Великий обсяг кібератак з боку північнокорейських хакерських груп триває, йдеться в резюме нової доповіді для Ради Безпеки ООН, отриманої в п'ятницю Ассошіейтед Прес.

Доповідь, що охоплює період з липня 2023 року до січня 2024 року і відображає матеріали, отримані від неназваних країн-членів ООН та інших джерел, було направлено до Ради Безпеки, що складається з 15 членів.

Крім того, експерти заявили, що легководний реактор у головному ядерному комплексі Північної Кореї в Йонбені "схоже, працює". Наприкінці грудня міністр оборони Південної Кореї заявив, що реактор, найімовірніше, офіційно запустять до літа, на тлі підозр, що КНДР може використовувати його як нове джерело матеріалів для ядерної зброї.

Північна Корея вже давно виробляє збройовий плутоній на широко відомому 5-мегаватному реакторі в Йонбені. Легководний реактор стане додатковим джерелом палива для бомби, і, на думку спостерігачів, його велика потужність дасть змогу виробляти більше плутонію. У Йонбені також є підприємство зі збагачення урану.

Група експертів, яка стежить за дотриманням санкцій ООН проти Північної Кореї, заявила, що КНДР продовжує імпортувати нафтопродукти в порушення резолюцій Ради Безпеки.

Група також повідомила, що розслідує повідомлення держав-членів про постачання КНДР зброї та боєприпасів у порушення санкцій ООН.

Минулого місяця Сполучені Штати, Україна і шість союзників звинуватили Росію у використанні північнокорейських балістичних ракет і пускових установок у серії руйнівних повітряних атак на Україну.

У листопаді військові Південної Кореї заявили, що підозрюють КНДР у відправленні в Росію невизначеної кількості балістичних ракет малої дальності, протитанкових ракет і переносних протиповітряних ракет, а також гвинтівок, ракетних установок, мінометів і снарядів.