ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

ООН закликає Росію припинити насильницьке вивезення українських дітей (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Комітет ООН з прав дитини в четвер закликав Росію припинити примусове переміщення дітей з окупованих районів України в порушення міжнародного права і повернути їх до своїх родин.

Київ заявляє, що 20 000 дітей були вивезені з України до Росії без згоди їхніх родин або опікунів, а Міжнародний кримінальний суд (МКС) домагається арешту президента Росії Володимира Путіна за нібито незаконну депортацію – звинувачення, яке Кремль заперечує.

У доповіді щодо Росії комітет ООН заявив, що Москва повинна надати інформацію про точну кількість дітей, вивезених з України, та їхнє місцезнаходження, щоб їх можна було ідентифікувати і повернути.

Комітет також заявив, що Росія повинна забезпечити, щоб жодна дитина не була позбавлена свого українського громадянства, і щоб їхня ідентичність, ім'я та родинні зв'язки були збережені.

Москва, яка розпочала повномасштабне вторгнення в Україну в лютому 2022 року, заявляє, що вона лише захищає вразливих дітей від зони бойових дій.

Голова комітету Енн Скелтон заявила, що комітет і російська делегація, яка минулого місяця відвідала Женеву для переговорів з питань дітей, "говорили повз один одного".

"Під час діалогу ми часто помічали, що ми використовуємо одну термінологію, а вони – іншу", – сказала вона.

Ми використовували слово "усиновлення", а вони заперечували, що це усиновлення, і говорили про "прийомних дітей".

За її словами, делегація визнала, що багато дітей отримали російське громадянство, "що також само по собі означає, що ці діти втрачають свою ідентичність і отримують російську ідентичність".

У березні минулого року МКС видав ордери на арешт Путіна і Марії Львової-Бєлової, уповноваженої з прав дитини в Росії, за звинуваченням у незаконній депортації дітей з України.

Головний прокурор МКС заявив, що Росія вивезла "щонайменше сотні" дітей з дитячих будинків та інтернатів в окупованих регіонах України, і що багато з них були віддані на усиновлення.

Кремль відкинув звинувачення МКС як "обурливі і неприйнятні".