ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Сенат США підтримав пропозицію щодо законопроекту про допомогу Україні та Ізраїлю (ВІДЕО)

Велика Епоха
Будівля Капітолія США у Вашингтоні, США. (Madalina Vasiliu/The Epoch Times)

Законопроєкт на суму 95,34 мільярда доларів, що включає допомогу Україні, Ізраїлю і Тайваню, просунувся в Сенаті США в четвер після того, як республіканці заблокували компромісний законопроєкт, що включає перегляд імміграційної політики.

Сенатори підтримали процедурну пропозицію 67-32, перевищивши поріг у 60 голосів для просування законопроекту. Сімнадцять республіканців проголосували "за", що стало несподіваним зрушенням після того, як у середу вони заблокували ширший законопроєкт.

"Це хороший перший крок. Цей законопроєкт необхідний для нашої національної безпеки, для безпеки наших друзів в Україні, в Ізраїлі, для гуманітарної допомоги безневинним мирним жителям Гази і Тайваню", — заявив Шумер у Сенаті після голосування.

Про те, коли палата, що складається зі 100 членів, розгляне остаточний варіант, не повідомлялося, але деякі сенатори заявили, що за необхідності засідатимуть протягом вихідних.

"Ми продовжуватимемо працювати над цим законопроектом, поки робота не буде зроблена", — сказав Шумер.

Сенат, очолюваний демократами, ухвалив законопроєкт про допомогу в гарантуванні безпеки після того, як республіканці в середу заблокували ширший захід, що передбачає реформи у сфері охорони кордонів та імміграційної політики, які двопартійна група сенаторів обговорювала протягом кількох місяців.

Законопроєкт про безпекову допомогу включає 61 мільярд доларів для України в боротьбі з російським вторгненням, 14 мільярдів доларів для Ізраїлю в його війні з ХАМАС і 4,83 мільярда доларів для підтримки партнерів в Індо-Тихоокеанському регіоні, включно з Тайванем, і стримування агресії з боку Китаю.

Крім того, проєкт передбачає виділення 9,15 мільярда доларів на гуманітарну допомогу мирним жителям Гази і Західного берега річки Йордан, України та інших населених пунктів у зонах конфліктів по всьому світу.

Очікується, що Сенату знадобиться кілька днів, щоб узгодити остаточний варіант пакета допомоги у сфері безпеки, водночас деякі республіканці продовжують наполягати на внесенні поправок.

Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив у соціальних мережах, що сенаторам-республіканцям має бути соромно за блокування пакету допомоги Україні, і сказав, що колишній президент Рональд Рейган "перевернувся б у могилі".

Кремль повідомив, що Путін і голова КНР Сі Цзіньпін поговорили телефоном у четвер і обидва відкинули те, що вони назвали втручанням США у справи інших країн.

Сенатор-демократ Кріс Мерфі, один із трьох учасників переговорів щодо угоди про кордон, сказав Reuters, що найбільшим потенційним ризиком для законопроекту про Україну буде протидія з боку Трампа.

"Щойно він голосно заговорив про імміграційний законопроєкт, усе розвалилося... Якщо він направить свій вогнемет на Україну, цікаво, як вона виживе", — сказав Мерфі в інтерв'ю в середу.

Трамп, який лідирує в перегонах за президентську номінацію від Республіканської партії, закликав до деескалації в Україні і заявив, що в разі його переобрання конфлікт буде врегульовано за 24 години. Він також заявив, що попросить Європу відшкодувати США гроші, відправлені на Україну.

Трамп також наполягав на тому, щоб його колеги-республіканці відкинули будь-який компроміс щодо питання імміграції. Жорсткий контроль над кордоном — одна з особливостей його кампанії, в якій він намагається перемогти президента-демократа Джо Байдена в листопаді.