ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У Мексиці зафіксовано критичне зниження чисельності метеликів-монархів (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Популяція метеликів-монархів у мексиканських лісах, де вони зимують, цього сезону впала до другого найнижчого показника за всю історію спостережень. Активісти закликали захистити комах, які перебувають під загрозою зникнення.

Згідно з опублікованим у середу останнім щорічним дослідженням, проведеним мексиканською комісією з природоохоронних територій, та Всесвітнім фондом дикої природи (WWF), що базується у Швейцарії, екологічна група зафіксувала присутність метеликів тільки на 2,2 акрах (0,9 га) лісу в кількох мексиканських штатах, де вони традиційно зимують.

У середині 1990-х років метеликів-монархів можна було зустріти приблизно на 45 акрах тих самих лісів, покритих здебільшого соснами та смереками, уздовж кордону між штатами Мічоакан і Мехіко.

Показник зими 2023-2024 років є другим найнижчим з моменту початку дослідження популяції понад три десятиліття тому і скоротився майже на 60% порівняно з попередньою зимою.

Біологи покладають провину за падіння чисельності на вищі, ніж зазвичай, температури і посуху в місцях розмноження метелика, переважно в північно-західних штатах США, таких як Вашингтон, Орегон і Каліфорнія.

Несприятлива погода, що посилюється зміною клімату, призводить до зменшення кількості молочаю (рослини, на якій метелики відкладають яйця і якою харчується їхнє гусеничне потомство).

Під час міграції ці комахи долають на південь 4500 км з північних районів Канади, щоб зрештою провести зиму в теплішій Мексиці, де мільйони метеликів чіпляються за дерева, які захищають їх від дощу і холоду.

Офіційні особи та активісти закликали до більш активних дій зі збереження виду, включно з необхідністю протистояти загрозам, що виходять від гербіцидів, які знищують молочай, а також зберегти ліси.