ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Канадцю загрожує ув'язнення за затримку рейсів в аеропорту Таїланду

Велика Епоха
Співробітники аеропорту реагують на інцидент у міжнародному аеропорту Чіангмай у Таїланді 7 лютого. (Chiang Mai International Airport)

У місті Чіангмай на півночі Таїланду заарештовано канадця, який, імовірно, відчинив двері комерційного літака і ввімкнув евакуаційну гірку перед зльотом, пише CNN.

Згідно із заявою міжнародного аеропорту Чіангмая, інцидент стався в ніч на 7 лютого.

Як повідомляється, о 22:05 диспетчерська служба отримала повідомлення про те, що рейс TG121 авіакомпанії Thai Airways, який мав вилетіти в міжнародний аеропорт Суварнабхумі в Бангкоку, чекав своєї черги на злітній смузі, коли один із пасажирів відчинив одні з дверей літака, що призвело до спрацьовування евакуаційної гірки.

Літак Airbus A320 не міг бути негайно переміщений, що тимчасово перешкоджало зльоту і посадці інших рейсів, йдеться в заяві.

"Після отримання сигналу тривоги ми зв'язалися з механіками Thai Airways, щоб ті пробралися на майданчик і відключили евакуаційну гірку, а потім відбуксирували літак назад на посадкову яму № 15", — сказав директор міжнародного аеропорту Чіангмай командир Роннакорн Чалермсаньякорн.

Директор додав, що загалом унаслідок інциденту постраждали 13 рейсів, зокрема вісім, які були змушені кружляти в повітрі, перш ніж їм дозволили приземлитися. Загалом затримки торкнулися 2 295 пасажирів, сказав Роннакорн.

Авіакомпанія Thai Airways виступила із заявою у зв'язку з інцидентом, зазначивши, що механіки змогли відремонтувати і перевірити двері згідно з правилами безпеки, а затриманий рейс зрештою вилетів до Бангкока після опівночі.

"Рейс продовжив свій шлях о 12:34 ранку 8 січня", — йдеться в заяві. "Усі пасажири, пілоти і бортпровідники були в безпеці".

Полковник поліції Чіангмая Манушай Ін-Туан, відповідальний за цю справу, повідомив CNN, що на місці події вони заарештували 40-річного громадянина Канади Вонг Сай Хинга.

Якщо його визнають винним, йому загрожує смертна кара або тюремне ув'язнення строком до 20 років і/або штраф у розмірі 600 000-800 000 батів ($16 700-$22 300). Варто зазначити, що в Таїланді не страчували ув'язнених із 2018 року.

Поліцейські заявили, що їм невідомі мотиви підозрюваного, які спонукали його відчинити двері, але зазначили, що він виглядав напруженим і з ним було важко спілкуватися.

"Ми відправили його в психіатричну лікарню Суан Прунг для обстеження", — сказав Манучай.

Поліція повідомила CNN, що надала підозрюваному адвоката і перекладача під час допитів, як того вимагає закон, і продовжує розслідування інциденту.