ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Торговець людьми отримав 20 років ув'язнення за смертельну корабельну аварію біля берегів Італії

Велика Епоха
(STRINGER/ANSA/AFP via Getty Images)

Італійський суд у середу засудив турецького контрабандиста, причетного до корабельної аварії, в якій загинули щонайменше 94 мігранти, до двадцяти років ув'язнення, повідомляють ЗМІ.

Суд у місті Кротоне (південна Італія) визнав Гун Уфука, 29-річного громадянина Туреччини, винним у тому, що він спричинив загибель судна з мігрантами, а також в участі в нелегальній імміграційній мережі.

Суд також оштрафував його на три мільйони євро і зобов'язав відшкодувати збитки цивільним особам.

Пан Уфук був одним із чотирьох ймовірних торговців людьми на борту судна з мігрантами, яке затонуло під час шторму біля узбережжя Калабрії 26 лютого 2023 року.

Судно, на якому перебувало близько 180 мігрантів з Афганістану, Ірану, Пакистану та Сирії, серед яких було багато дітей, відійшло від турецького узбережжя, але незабаром затонуло.

Один ймовірний контрабандист загинув під час корабельної аварії, а двоє інших постали перед судом.

Пан Уфук заявив у середу в суді, що його найняли лише механіком на судно, а не пілотом.

"Мені довелося втекти з Туреччини з політичних причин", – сказав він суду, стверджуючи, що його ув'язнили за критику президента Туреччини Реджепа Тайїпа Ердогана.

Після корабельної аварії прем'єр-міністр Італії Джорджія Мелоні пообіцяла посилити боротьбу з контрабандистами.

Її партія перемогла на виборах 2022 року, пообіцявши, серед іншого, зменшити кількість мігрантів, які прибувають морем на півострів.