ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

ЗМІ довіряє тільки третина канадців, показало опитування

Велика Епоха
Пішоходи в центрі Ванкувера. (The Canadian Press/Jonathan Hayward)

Лише третина канадців вважають новинні ЗМІ своєї країни такими, що заслуговують на довіру і неупередженими, повідомляється в новому дослідженні Канадської комісії з радіомовлення і телекомунікацій.

"Враження канадців про якість, розмаїття і глибину контенту, а також довіру до ЗМІ відносно слабкі", — йдеться в дослідженні Public Opinion Research Tracker, про яке вперше розповів Blacklock's Reporter. Опитування, на якому ґрунтується звіт, було проведено компанією Ipsos Limited.

Згідно зі звітом, тільки 36% респондентів вірять у достовірність інформації, яку надають ЗМІ, і стільки ж вважають, що новинні програми пропонують різноманітні точки зору. Крім того, 37% заявили, що задоволені якістю інформації та аналітичних матеріалів, що надаються канадськими новинними виданнями.

Незважаючи на це, 45% опитаних покладаються на канадські новинні ЗМІ, щоб бути в курсі світових подій, і вважають, що новинні програми висвітлюють широкий спектр питань. Однак рівень довіри не однаковий по країні. Рейтинг довіри варіюється від 24% в Альберті до 42% на Острові Принца Едуарда.

Особливо низький рівень довіри до ЗМІ спостерігається серед молодих канадців: лише 23% опитаних віком до 34 років висловлюють високий рівень довіри до ЗМІ.

Ці дані були отримані після публікації в листопаді минулого року звіту Статистичного управління Канади, в якому рівень довіри населення до засобів масової інформації виявився нижчим за рівень довіри до поліції, шкільної системи, системи правосуддя та парламенту.

"Восени 2022 року понад три з п'яти канадців заявили про хороший або високий рівень довіри до поліції, в той час як трохи менше ніж одна третина заявили про хороший або високий рівень довіри до федерального парламенту або канадських ЗМІ", — йдеться у звіті Статистичного управління Канади.

"Загалом, понад три з п'яти канадців (62%) заявили про хороший або високий рівень довіри до поліції. Трохи менше половини канадців заявили про хороший або високий рівень довіри до шкільної системи (47%) і системи правосуддя та судів (46%). Водночас трохи менше третини канадців заявили про хороший або високий рівень довіри до федерального парламенту (32%) і канадських ЗМІ (31%)".