ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

5 світових держав, які змагаються, щоб розтрощити одна одну

Велика Епоха
Концепція глобальної мережі. (metamorworks/Shutterstock)

У 1930-х роках у світі існували три держави, які прагнули світового панування. Комуністи Радянського Союзу під керівництвом Сталіна прагнули до всесвітньої революції пролетаріату, що перерозподіляє багатство на користь мас. Нацисти Німеччини під керівництвом Гітлера прагнули встановити глобальний фашистський режим. Сполучені Штати під керівництвом Рузвельта прагнули до поширення капіталізму з вільним ринком по всьому світу.

Хоча ці три держави боролися одна з одною за світове панування, вони все ж таки прагнули укладати вигідні союзи, коли це відповідало їхнім інтересам. Сталін намагався укласти союз із Заходом, але, отримавши відмову, підписав із Гітлером пакт про ненапад. Пізніше капіталістичний Захід і комуністична Росія уклали союз проти фашистської Німеччини.

Сьогодні у світі існує вже п'ять глобалістських еліт із загальносвітовими устремліннями — до вищезгаданих приєдналися комуністичний Китай та ісламісти. Як і в 1930-ті роки, еліти створюють альянси та співпрацюють у багатьох галузях, часто для того, щоб придушити опір своїх власних підданих.

Сучасні соціалісти

Розпад Радянського Союзу не знищив ідею Карла Маркса скасувати приватну власність і сім'ю на користь егалітарної економічної моделі: "Від кожного за здібностями, кожному за потребами!" Найяскравіших прихильників цієї моделі сьогодні можна знайти в прогресивному крилі Демократичної партії США, за яке виступають Берні Сандерс, Александрія Окасіо-Кортез і Демократичні соціалісти Америки.

Сьогоднішні соціалісти, які дотримуються культурного марксизму та політики ідентичності, завоювали прихильність академічних кіл, значної частини урядової бюрократії та ЗМІ. Ці антикапіталісти хочуть, щоб робітники контролювали, а уряди володіли комунальними підприємствами та іншими великими галузями промисловості. Їхній успіх у трансформації американської культури в бік інтерсекціональності, ґендерної змінюваності та політики ідентичності можна побачити в численних опитуваннях громадської думки, наприклад, у нещодавньому опитуванні Гарварду Гарріса, присвяченому ставленню до молодого покоління: 79% молодих людей віком від 18 до 24 років підтримують "ідеологію, згідно з якою білі люди є пригноблювачами, а небілі й люди певних груп піддаються гнобленню, і, як наслідок, сьогодні їм варто надавати перевагу під час вступу до університету й прийняття на роботу".

Сучасні фашисти

Фашистська економічна модель являла собою гібридну форму капіталізму з конкурентним вільним ринком на рівні власників магазинів і підтримуваними державою картелями та олігополіями в основних галузях промисловості. У нацистській Німеччині було укладено 2100 картельних угод, у найвідоміших з яких брали участь такі гіганти, як I. G. Farben у хімічній промисловості, Siemens і AEG в електротехнічній промисловості та Krupp у збройовій промисловості.

Така концентрація промисловості, яка дала змогу великому бізнесу посісти чільне становище у фашистській економіці, була на руку й американським промисловцям. 1931 року президент General Electric Джерард Своуп, заручившись підтримкою Торгової палати США, закликав до примусового об'єднання всіх великих американських корпорацій у контрольовані федеральним урядом торговельні асоціації для кожної галузі. Президент General Motors Вільям Кнудсен після зустрічі з Герінгом говорив про Німеччину як про "диво XX століття".

Сьогодні прихильники фашистського типу економіки, або корпоративізму, об'єднуються під егідою Всесвітнього економічного форуму, що фінансується 1000 корпорацій-членів, як правило, транснаціональними корпораціями з об'ємом продажів понад 5 мільярдів доларів. Форум прагне до нової моделі управління під назвою "капіталізм зацікавлених сторін", що зменшить вплив виборців на користь плану "Великого перезавантаження" під назвою "Глобальний редизайн", у якому коаліція транснаціональних корпорацій у союзі з урядами відіграватиме вирішальну роль в управлінні світовою економікою. Обрані посадові особи співпрацюватимуть з корпораціями та фінансуватимуть їх для досягнення бажаних результатів, не бувши при цьому особами, які ухвалюють остаточні рішення.

Гасло "Не володійте нічим і будьте щасливі" кристалізує настрої ВЕФ. Серед лідерів ВЕФ — Білл Гейтс, Ларрі Фінк із BlackRock, глави компаній Big Pharma і Big Tech, які продемонстрували свою здатність визначати державну політику, вигідну їхнім організаціям.

Яструби американської зовнішньої політики

Після провалу Джона Кеннеді на Кубі та непопулярної війни Ліндона Б. Джонсона у В'єтнамі рух за мир у США підштовхнув Демократичну партію до відмови від традиційного використання військової сили. Джонсона у В'єтнамі рух за мир у США підштовхнув Демократичну партію до відмови від традиційного використання військової сили для протидії поширенню комунізму і просування демократії за кордоном. У відповідь на це ліберальні демократи й традиційні республіканці знайшли спільну мову, виступаючи за сильну інтервенціоністську армію. Відомі як неоконсерватори, вони здійснювали втручання через ЦРУ, збройні сили США та НАТО, щоб протистояти антиамериканізму в усьому світі.

Хоча неоконсерватори стали відомі насамперед завдяки своїй позиції у зовнішній політиці — "мир через силу" Рональда Рейгана відображає їхню ідеологію — їх найкраще описати як центристів, що вперше об'єдналися в опозиції до лівої контркультури, яка включала хіпі, пацифістів і радикальні соціальні програми. Опозицію Дональду Трампу в Республіканській партії очолювали здебільшого "яструби" зовнішньої політики, які заперечували проти його зухвалого стилю, двоїстого ставлення до НАТО і наміру вивести американські війська із закордонних баз.

Ісламісти

Під час Другої світової війни мусульманська Туреччина була союзником нацистської Німеччини, як і араби під проводом верховного муфтія Єрусалима Хаджа Аміна аль-Хусейні, який 1941 року зустрівся з Гітлером у Німеччині та спробував сформувати арабський легіон у союзі з державами Осі. Мусульманські країни, натхнені відродженням арабського націоналізму та ісламського фундаменталізму, під час Другої світової війни були зосереджені на регіональних устремліннях.

В останній половині XX століття джихадизм перетворився з регіонального на глобальне явище, насамперед завдяки Радянському Союзу, який у 1960-х роках вигадав американський "імперський сіонізм" і спонсорував Організацію визволення Палестини Ясіра Арафата, щоб протистояти Заходу на Близькому Сході. 1970-ті роки ознаменувалися поваленням шаха Ірану внаслідок іранської революції Хомейні, 1980-ті — вибухами в Бейруті та поразкою росіян в Афганістані, а 1990-ті — першою атакою на Всесвітній торговельний центр і початком масштабної імміграції мусульман у США. Мета джихадистів — світове панування — стала очевидною та переконливою для Заходу після терактів, скоєних "Аль-Каїдою" 11 вересня 2001 року.

Комуністичний Китай

Упродовж тисячоліть Китай був регіональною державою, що воювала тільки зі своїми найближчими сусідами, і орієнтованою на внутрішні питання. На початку XXI століття Китай почав домінувати в глобальному масштабі, вступивши до Світової організації торгівлі, яка створила промислового гіганта, що деіндустріалізував більшу частину Заходу. У міру зростання китайської могутності він проникав у західні економіки, купуючи західні корпорації, фінансуючи університети, а також впливаючи на вибори урядових чиновників в інших країнах.

Новий Китай із глобальними амбіціями остаточно проявився після того, як 2013 року Сі Цзіньпін виступив з ініціативою "Один пояс, один шлях", що охоплює близько 150 країн, які становлять дві третини населення світу, та висловив бажання стати найбільшою економікою світу до 2049 року — 100-річчя від дня заснування Китайської Народної Республіки.

Китай більше не сприймається як благодушний гігант. Президент Франції Еммануель Макрон попередив, що "Один пояс, один шлях" може перетворити країни-партнери на "васальні держави". США вважають Китай військовою та геополітичною загрозою номер один для Америки.

Дивна співпраця

П'ять глобалістських груп ідеологічно несумісні, кожна з них прагне повної поразки чотирьох інших. Кожна з них має певний вплив у Сполучених Штатах, але жодна не має достатнього впливу, щоб в односторонньому порядку нав'язати свою волю скептично налаштованому електорату.

Глобалісти об'єднуються в дивні угруповання, щоб змінити політику відповідно до своїх цілей. Наприклад, політика відкритої імміграції, яку просуває прогресивне крило сучасних американських соціалістів, украй непопулярна як серед американської громадськості, так і серед американської зовнішньополітичної еліти, оскільки вона загрожує національній безпеці, сприяє зростанню злочинності та підриває соціальну структуру країни. Проте відкрита імміграція зберігається, тому що вона служить інтересам різних глобалістських еліт.

Корпоративістам з великого бізнесу вигідно, щоб велика кількість іммігрантів, які наповнюють ринки праці, знижувала вартість їхньої робочої сили. Ісламістам вигідна відкрита імміграція, оскільки вона дозволяє проникнути в країну терористам, а також великій кількості мусульман, які можуть впливати на внутрішню політику через протести. Комуністичному Китаю вигідна відкрита імміграція, оскільки вона дозволяє займатися шпигунством. За словами голови комітету з національної безпеки Палати представників, більшість нелегальних китайських іммігрантів — це чоловіки призовного віку, пов'язані з Комуністичною партією Китаю та її збройними силами.

Аналогічно йдуть справи і з кліматичною політикою, яка шкодить широким верствам населення, але вигідна більшості представників глобальної еліти. Соціалісти й фашисти (корпоративісти) просувають кліматичну політику, тому що вона підпорядковується глобальним критеріям регулювання промисловості та поведінки людей. Комуністичний Китай, як головний постачальник обладнання для поновлюваних джерел енергії, отримує економічну вигоду. Ісламісти також отримують економічну вигоду, оскільки західні країни скорочують власне виробництво і поступаються часткою ринку мусульманським країнам-експортерам викопного палива, які фінансують ісламістів.

Расова теорія також шкодить широкому загалу, але приносить користь соціалістам, для яких вона є сенсом існування, ісламістам — для обґрунтування звинувачень в ісламофобії, а комуністичному Китаю дає змогу вказувати на моральні недоліки США щоразу, коли Китай звинувачують у порушенні прав людини етнічних меншин.

Усі вороги Заходу підтримують проникнення радикальних соціальних інновацій у західне суспільство, оскільки вони підривають згуртованість людей. Це, а також відраза до громадян, які прагнуть індивідуальних свобод, — ось що об'єднує п'ять глобалістських еліт.

Думка, висловлена в цій статті, є думкою автора і не обов'язково відображає думку The Epoch Times.

Патриція Адамс — економіст і президент Energy Probe Research Foundation і Probe International, незалежного аналітичного центру в Канаді. Вона є видавцем новинних інтернет-сервісів Three Gorges Probe і Odious Debts Online, а також авторкою або редакторкою безлічі книг. Її книги і статті перекладено китайською, іспанською, бенгальською, японською та індонезійською мовами. З нею можна зв'язатися за адресою [email protected].

За матеріалами The Epoch Times USA