ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Китай п'ять років мав доступ до критичної інфраструктури США (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Невидиму загрозу – розкрито. Китайські хакери проникли в комп'ютерні мережі деяких великих американських систем водопостачання, енергетики та транспорту. І цей доступ був у них щонайменше п'ять років. У цей період вони могли порушити водопостачання та керувати енергетичними системами США.

Зламані об'єкти розташовані по всій території США, зокрема на острові Гуам, де міститься американська військово-морська база.

Минулого тижня офіційні особи США заявили, що перекрили китайським хакерам доступ до систем. Але попередили, що ті шукають нові лазівки.

Загроза має довгостроковий характер. Китайські хакери хочуть мати такий доступ на випадок воєнного конфлікту, щоб вивести з ладу американські електромережі та нафтопроводи.

Хакери проникають через уразливі місця в маршрутизаторах, брандмауерах і VPN. Вони крадуть облікові дані адміністраторів, які обслуговують системи. На деяких об'єктах вони дістали доступ навіть до камер спостереження.

У США дедалі більше стурбовані тим, що критична інфраструктура країни не готова до китайської загрози. Серед проблем – погане керування паролями, відсутність оновлень безпеки, а також недостатнє фінансування для наймання співробітників служб безпеки.

Про це дивіться в нашому випуску новин на Youtube:

Підписуйтесь на наш канал на Youtube