ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У російській в'язниці помер 71-річний українець, звинувачений у шпигунстві

Велика Епоха
(Меморіал)

У російській в'язниці помер 71-річний українець, якого судили за шпигунство, повідомили в неділю активісти.

Судові документи, знайдені правозахисною групою "Меморіал", свідчать про те, що російська держава закрила справу проти покійного Віктора Демченка, якого звинувачували у шпигунстві, участі в терористичній групі і незаконному зберіганні зброї та боєприпасів.

Пізніше офіційні особи повідомили російському державному інформаційному агентству "Тасс", що Демченко помер 31 грудня в результаті інсульту, який стався кількома днями раніше, але не пояснили, чому ця новина стала публічною так пізно.

Демченко, який народився в місті Моспине Донецької області України, перебував під слідством у південному російському місті Ростов-на-Дону з серпня 2023 року. На момент його смерті відбулося сім судових засідань у справі, всі вони проходили за зачиненими дверима.

Від початку повномасштабної війни проти України російська влада затримала низку людей за звинуваченнями у шпигунстві, зокрема репортера Wall Street Journal Евана Гершковича, якого у березні 2023 року ув'язнили за звинуваченнями у шпигунстві, які він заперечує.

Таємний характер таких судових процесів, які закриті для преси з міркувань національної безпеки, означає, що інформація є обмеженою. Однак у своєму нещодавньому інтерв'ю американському телеведучому Карлсону Такеру президент Росії Володимир Путін заявив, що Росія готова вести переговори про обмін ув'язнених на свободу Гершковича, припускаючи, що Москва хоче звільнити росіянина, ув'язненого в Німеччині.