ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У Росії шанувальників мультфільму "My Little Pony" звинуватили в ЛГБТК+ пропаганді

Велика Епоха
My Little Pony

Поліцію в Москві викликали для розслідування ймовірної ЛГБТК+ пропаганди на фанатському заході, присвяченому мультсеріалу "My Little Pony", повідомили організатори в неділю, пише AP News.

Конвенція Mi Amore Fest була закрита організаторами на початку суботи після того, як на місце проведення заходу в російській столиці прибули поліцейські. Однак поліція не змогла знайти доказів незаконної діяльності.

"У поліцію надійшла заява про те, що на нашому заході пропагують нетрадиційні стосунки і пов'язані з ними символи, матеріали для дорослих, призначені для неповнолітніх, а також загальний жах і морок", — написали організатори заходу в неділю в соціальній мережі VK. "Дві поліцейські перевірки не підтвердили ці скарги".

За словами організаторів, поліція спочатку попросила їх закрити захід на кілька годин раніше, ніж планувалося, але організатори вирішили закрити його ще раніше, почувши непідтверджені повідомлення про те, що до місця проведення заходу прямує ще більше поліцейських. За їхніми словами, організатори та волонтери змогли залишити захід без пригод.

Конференція, логотипом якої є анімований кінь із гривою, стилізованою під кольори російського прапора, була орієнтована на дорослу аудиторію шанувальників "My Little Pony", і на ній планувалися живі музичні виступи, а також кіоски з товарами.

Хоча "Мій маленький поні" орієнтований на дітей і розповідає про чарівну силу дружби, раніше він викликав занепокоєння в Росії: деякі побоювалися, що шоу може порушити законодавство країни, спрямоване проти ЛГБТК+.

Російська база даних "Кинопоиск" змінила рейтинг мультсеріалу на "18+" тільки для дорослих у грудні 2023 року, повідомляють місцеві новинні видання, незабаром після того, як російський суд визнав "глобальний ЛГБТК+ рух" екстремістською організацією. Хоча причину змін не називали, глядачі припустили, що рішення може бути пов'язане з персонажем Веселкою Деш, чиї різнокольорові грива і хвіст схожі на прапор ЛГБТК+. У 2019 році серіал також випустив епізод з одностатевою парою.

У листопаді 2023 року Верховний суд Росії назвав рух ЛГБТК+ екстремістською організацією і заборонив публічну демонстрацію його символів. Після цього кілька людей, які носили предмети райдужного кольору, отримали тюремні терміни або штрафи.