ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Президент України закликав союзників компенсувати "штучний" дефіцит зброї (ВІДЕО)

Велика Епоха
Президент України Володимир Зеленський (Youtube/скриншот)

Президент України Володимир Зеленський у суботу закликав союзників усунути "штучну" нестачу зброї, яка посилює позиції російських сил на полі бою.

Виступивши під бурхливі оплески на Мюнхенській конференції з безпеки на півдні Німеччини, Зеленський висловив подяку за підтримку, надану західними країнами, і закликав їх до більшого.

У ці дні війська ЗСУ змушені були відступити зі зруйнованого міста Авдіївка. Україна відчуває гостру нестачу боєприпасів, а американська військова допомога вже кілька місяців затримується голосуванням у Конгресі.

"На жаль, збереження штучного дефіциту озброєнь в Україні, особливо артилерії та далекобійних засобів, дозволяє Путіну пристосуватися до нинішньої інтенсивності війни. Таке самоослаблення демократії з часом підриває нашу спільну рішучість", — сказав він.

"Не питайте Україну, коли закінчиться війна. Запитайте себе, чому Путін все ще може її продовжувати?" — додав Зеленський.

Він сказав, що відправлення додаткових пакетів зброї та засобів ППО на Україну — це найважливіше, що можуть зробити союзники наразі.

Раніше на тій самій конференції канцлер Німеччини Олаф Шольц ухилився від відповіді на запитання про те, чи варто передавати Києву ракети великої дальності "Таурус".

"Якщо дальність стрільби вашої артилерії становить 20 км, а російської — 40 км, то ось вам і відповідь", — сказав Зеленський.

У п'ятницю Мюнхенську конференцію з безпеки сколихнула звістка про смерть у російській в'язниці критика Кремля Олексія Навального. Зеленський заявив, що після смерті Навального неможливо розглядати Путіна як легітимного лідера Росії.

"Путін вбиває кого схоче, чи це лідер опозиції, чи будь-яка інша людина, яка здається йому мішенню", — сказав він.

Прессекретар Кремля Дмитро Пєсков раніше заявив, що реакція західних лідерів на смерть Навального була неприйнятною і "очманілою".