ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Борис Надєждін програв два судові процеси щодо участі у виборах в Росії

Велика Епоха
Російський політик Борис Надєждін

Верховний суд Росії в четвер відхилив два позови опозиційного кандидата Бориса Надєждіна після його усунення від участі в президентських виборах наступного місяця.

Після оголошення рішення суду Надєждін заявив, що оскаржить обидва рішення і подасть ще один позов на відмову виборчої комісії його зареєструвати.

"Я не здаюся і не здамся", — сказав він.

Однак він визнав, що його шанси на участь у виборах 15-17 березня впали практично "до нуля".

Надєждін був позбавлений права балотуватися минулого тижня, коли виборча комісія заявила, що виявила порушення, включно з іменами померлих людей у списку підписів прихильників, які він подав на підтримку своєї кандидатури.

Дискваліфікувавши його, комісія усунула від виборів єдиного наразі кандидата, який виступив проти "спеціальної військової операції" в Україні, назвавши її фатальною помилкою кремлівського лідера. Іншу кандидатку з антивоєнною позицією, Катерину Дунцову, усунули на першому етапі реєстрації в грудні.

Надєждін заявив журналістам, що, хоча комісія заблокувала його з технічних причин, його кампанія мала великий вплив.

"Ми відкрили великий пролом, ми показали, що величезна кількість людей у країні не підтримує той курс, який зараз реалізується, величезна кількість людей хоче, щоб Росія була мирною і вільною", — сказав він.

Надєждін провів ефективну кампанію і наростив помітний потенціал, використовуючи загальне занепокоєння з приводу війни. Люди стояли в чергах на вулиці в розпал зими, щоб додати свої імена до списку зі 100 000 підписів прихильників, які він мав подати в ЦВК.

Багато коментаторів припустили, що Надєждіну дозволили висунути свою кандидатуру тільки зі схвалення Кремля (що Надєждін заперечує), щоб створити видимість конкуренції.

Рішення суду означає, що Путін, який перебуває при владі як президент або прем'єр-міністр із 1999 року, зіштовхнеться тільки з трьома іншими кандидатами під час голосування 15-17 березня (це Владислав Даванков від партії "Нові люди", Леонід Слуцький, лідер лояльної Кремлю ультранаціоналістичної Ліберально-демократичної партії, і висуванець Комуністичної партії Микола Харитонов). Ніхто з них не критикує Путіна і не кидає йому серйозного виклику.

Перемога продовжить правління Путіна ще на шість років, що дасть йому змогу "обігнати" Йосипа Сталіна і стати найтривалішим правителем Росії з XVIII століття, з часів імператриці Катерини Великої.