ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Байден тепер – на TikTok, щоб привернути увагу молодих виборців (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Передвиборча кампанія президента США Джо Байдена в неділю приєдналася до застосунку коротких відео TikTok, щоб охопити молодих виборців напередодні президентських виборів у листопаді.

Запуск кампанії на TikTok примітний тим, що застосунок, який належить китайському технологічному гіганту ByteDance, перебуває на розгляді в США на предмет потенційних загроз національній безпеці. Деякі законодавці США вже давно закликають заборонити застосунок через побоювання, що китайський уряд може отримати доступ до користувацьких даних або вплинути на те, що люди бачать у застосунку.

У 2022 році Байден схвалив заборону TikTok на пристроях федеральних чиновників через побоювання щодо захисту конфіденційних урядових даних. Помічники Байдена заявили, що він особисто не підключатиметься до платформи. Акаунт вестимуть його помічники.

У доповіді CBS йдеться про те, що відеоролики, викладені на китайській версії TikTok, допомагають китайським мігрантам нелегально в'їжджати до США. Відео на платформі містять докладні інструкції про те, як знайти дірку у прикордонній стіні.

Нелегальні китайські мігранти – одна з найбільших груп, що перетинають кордон. За даними на лютий цього року, через кордон уже пройшло понад 20 тисяч китайців.

За весь минулий рік їх було 24 тисячі, тобто вдесятеро менше.

Конгресмен Майк Галлахер, голова комітету Палати представників з питань Китаю, вважає, що TikTok несе відповідальність за різке зростання кількості нелегальних перетинів кордону китайцями.

Він назвав це ще одним доказом того, що TikTok треба заборонити або продати його якійсь американській компанії. Він додав, що президент Байден має відмовитися від своєї політики відкритих кордонів.

Заклики заборонити TikTok лунають усе голосніше. Багато хто побоюється, що дані американців потрапляють до влади Китаю, а також, що Пекін може впливати на те, що американці бачать у застосунку.

Відповідно до законодавства КНР, компанії зобов'язані передавати дані користувачів китайській владі, коли та їх запитує. TikTok цю інформацію заперечує.

Наразі його заборонено на державних пристроях більш ніж у 30 штатах.

Водночас спроби повністю заборонити TikTok наштовхуються на перешкоди. Застосунок дуже популярний у США: за даними опитувань, ним користуються понад 60 відсотків американських підлітків.

Про це дивіться в нашому випуску новин на Youtube:

Підписуйтесь на наш канал на Youtube