ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Втративши в Україні 3000 танків, Росія почала ремонтувати стару техніку (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Росія втратила в Україні понад 3 000 танків, що еквівалентно всьому її довоєнному активному арсеналу, але на складах зберігається достатньо броньованих машин нижчої якості для заміни протягом багатьох років, заявив у вівторок провідний дослідницький центр.

Україна також зазнала великих втрат після вторгнення Росії в лютому 2022 року, але західні військові поповнення дозволили їй зберегти запаси, підвищивши якість, повідомив Міжнародний інститут стратегічних досліджень (IISS).

Навіть після втрати такої кількості танків (зокрема приблизно 1120 за останній рік) Росія все ще має приблизно вдвічі більше танків, ніж Україна, згідно зі щорічною доповіддю IISS "Військовий баланс", яка є ключовим інструментом для оборонних аналітиків.

Генрі Бойд, старший науковий співробітник інституту з питань військового потенціалу, каже, що Росія була здебільшого "в плюсі" з точки зору заміни особового складу. За його оцінками, за останній рік вона поставила на озброєння від 1000 до 1500 нових танків. Але з них, за його словами, не більше 200 були новими, а більшість — це відремонтовані старі моделі.

"Москва змогла обміняти якість на кількість... вивівши тисячі старих танків зі сховищ зі швидкістю, яка іноді досягала 90 танків на місяць", — йдеться в доповіді.

Накопичені Росією запаси означають, що Москва "потенційно може витримати ще близько трьох років важких втрат і поповнити запаси танків, нехай навіть за нижчими технічними стандартами, незалежно від її здатності виробляти нову техніку".

Важкий вибір для України і союзників

Старший аналітик IISS з питань сухопутної війни Бен Баррі каже, що Україна намагалася захистити деякі зі своїх молодих військ (середній вік піхотинців, за повідомленнями, становить близько 40 років), але, можливо, їй буде важко продовжувати це робити.

"Вони навмисно захищали свою молодь, але наскільки вони зможуть робити це в майбутньому, сумнівно, якщо вони збираються підтримувати свою фронтову міць", — сказав він.

Україна також гостро потребує нових артилерійських поставок і систем протиповітряної оборони, чекаючи на новий великий пакет допомоги від США, який був затриманий республіканською опозицією.

"Західні уряди знову опинилися в становищі, коли вони повинні вирішити, чи забезпечити Київ достатньою кількістю зброї, щоб завдати вирішального удару, а не просто достатньою, щоб не програти", — заявив генеральний директор IISS Бастіан Гігеріх.

Росія, своєю чергою, поставила свою економіку на військові рейки і перевела оборонні заводи на цілодобове виробництво в три зміни.

"Це вражаюча цифра", — сказав сінгапурський оборонний аналітик Александр Нілл, коментуючи втрати у 3000 танків.

"Деякі з них могли бути старішими, тому одне з головних питань — скільки найсучасніших танків у них залишилося для будь-яких великих майбутніх наступальних операцій", — додав Нілл, ад'юнкт-співробітник гавайського аналітичного центру Pacific Forum.

З огляду на втрати, яких зазнали обидві сторони, і затяжний характер окопної війни, експерти IISS вважають, що нинішня патова ситуація, найімовірніше, збережеться.

"Жодна зі сторін не може провести великомасштабну атаку, не зазнавши водночас дуже великих втрат, і це, найімовірніше, збережеться в осяжному майбутньому", — сказав аналітик IIIS з питань сухопутної війни Баррі.