ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Альпіністів на Евересті зобов'язали випорожнюватися у спеціальні пакети (ВІДЕО)

Велика Епоха
Альпіністам доведеться нести свої екскременти в базовий табір Евересту, розташований на висоті 5364 м. (PRAKASH MATHEMA/AFP via Getty Images)

У зв'язку з проблемами зі здоров'ям, естетикою і неприємним запахом, спричиненими великою кількістю людських фекалій, альпіністам, які піднімаються на Еверест з боку Непалу, тепер доведеться полегшуватися в спеціальні мішки, які вони будуть забирати з собою в базовий табір.

Романтичний образ Евересту з його 8849 метрами над рівнем моря дещо потьмянів від цього нового зобов'язання, запровадженого муніципалітетом Пасанг Лхаму.

"Наші гори стали погано пахнути", — сказав BBC мер цього непальського муніципалітету, який охоплює більшу частину гори Джомолунгма, що постраждала від масового туризму.

"Ми отримуємо скарги на те, що на скелях видно людські фекалії і що деякі альпіністи хворіють", — додав мер. Через холодну погоду людські фекалії розкладаються не так швидко, як в інших місцях, і може пройти кілька тижнів, перш ніж вони зникнуть. А коли земля замерзла, неможливо вирити яму, щоб закопати їх.

Три тонни людських фекалій

Після базового табору туалети відсутні, тому туристам доводиться випорожнюватися просто неба. У результаті, за однією з оцінок, між першим і четвертим табором на сходженні, розташованому на висоті 7906 метрів, розкидано близько трьох тонн фекалій. Четвертий табір, відомий як Південний Кол, як кажуть, вміщує приблизно половину фекалій і має репутацію справжнього "туалету просто неба".

Через вітер "тут майже немає льоду та снігу, тому всюди видно людські екскременти", — пояснює Стефан Кек, міжнародний гірський гід.

Вміст пакетів буде "перевірятися" на зворотному шляху

Муніципалітет Пасанг Лхаму збирається запровадити обов'язкову закупівлю спеціальних пластикових пакетів, призначених для фекалій людей, що виходять за межі базового табору. Вважається, що ці спеціальні пакети мають залишатися без запаху завдяки використанню хімічних речовин.

Після повернення з експедиції вміст пакетів буде "перевірятися". Кожен пакет може бути використаний п'ять або шість разів.

Цю систему вже було випробувано на горі Деналі на Алясці, а також в Антарктиді.