ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Естонія заявила, що Росія готується до військової конфронтації із Заходом (ВІДЕО)

Велика Епоха
Резервісти естонської армії будують тимчасовий паркан із бритвеного дроту на кордоні з Росією під час військових навчань "Окас 2021" неподалік від Меремае, Естонія, 20 листопада 2021 року. (REUTERS/Ints Kalnins/File Photo)

Росія готується до військової конфронтації із Заходом протягом наступного десятиліття, і її може стримати зустрічне нарощування збройних сил, заявила у вівторок Служба зовнішньої розвідки Естонії.

Дедалі більше західних чиновників попереджають про військову загрозу з боку Росії країнам, розташованим на східному фланзі НАТО, і закликають Європу озброюватися.

Глава розвідувальної служби сказав, що ця оцінка ґрунтується на планах Росії подвоїти чисельність військ, розміщених уздовж кордону з Фінляндією, що входить до НАТО, і країнами Балтії — Естонією, Литвою і Латвією.

"Росія обрала шлях довгострокової конфронтації... і Кремль, ймовірно, передбачає можливий конфлікт із НАТО протягом наступного десятиліття або близько того", — сказав Каупо Росін журналістам на презентації доповіді про загрози національній безпеці Естонії.

За його словами, у короткостроковій перспективі військовий напад з боку Росії "вкрай малоймовірний", почасти тому, що Росія змушена тримати війська в Україні.

"Якщо ми не будемо готові, ймовірність (військового нападу Росії) буде набагато вищою, ніж без будь-якої підготовки", — додав Росін.

Естонія та інші країни Балтії збільшили свої військові витрати до більш ніж 2% від вартості своєї економіки після того, як Росія анексувала Крим у 2014 році, а союзники по НАТО збільшили свою присутність у цих країнах.

Німеччина планує розмістити в регіоні до 2027 року 4800 боєздатних військовослужбовців, що стане її першим постійним іноземним контингентом з часів Другої світової війни, і Росін вважає, що НАТО та її союзники рухаються в правильному напрямку, щоб протистояти російській загрозі.

Росін не очікує прориву Росії в Україні до президентських виборів у березні, оскільки для досягнення цієї мети їй буде потрібно мобілізувати значно більше військ.

Говорячи про висловлювання кандидата в президенти США Дональда Трампа про те, що він не захищатиме союзників, які не витрачають достатньо коштів на оборону, Росін сказав: "Такі заяви ніколи не приносять користі".

Можливості Росії щодо забезпечення своїх військ боєприпасами, як і раніше, перевищують можливості України, і якщо західна підтримка не буде збережена або збільшена, Україна навряд чи зможе змінити ситуацію на полі бою, додав він.