ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Лідери Німеччини і Данії відвідали майбутній завод із виробництва боєприпасів в Унтерлюсі

Велика Епоха
Канцлер Німеччини Олаф Шольц (праворуч) у супроводі прем'єр-міністра Данії Метте Фредеріксен (ліворуч) і генерального директора компанії Rheinmetall Арміна Паппергера оглядає виробничу лінію на місці майбутнього збройового заводу, де компанія Rheinmetall планує виготовляти артилерійські знаряддя з 2025 року, в Унтерлюсі, Німеччина, 12 лютого 2024 року. (Fabian Bimmer/Pool Photo via AP)

У понеділок лідери Німеччини та Данії взяли участь у церемонії закладення нового заводу з виробництва боєприпасів, що підкреслює зусилля Європи з нарощування виробництва зброї в умовах війни Росії в Україні, пише AP News.

Очікується, що завод, побудований оборонною компанією Rheinmetall на наявному майданчику в Унтерлюсі на півночі Німеччини, виготовлятиме приблизно 200 000 артилерійських снарядів на рік, а також вибухові речовини і, можливо, інші компоненти, включно з боєголовками. Витрати Rheinmetall складуть близько 300 мільйонів євро (324 мільйони доларів).

Rheinmetall заявила, що виробництво на майданчику передусім забезпечуватиме потреби збройних сил Німеччини, Бундесверу. Компанія заявила, що пріоритетом є якнайшвидший початок виробництва, і очікує, що будівництво займе близько року.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц, який був присутній на церемонії разом із міністром оборони та прем'єр-міністром Данії Метте Фредеріксен, сказав, що Rheinmetall "закладає основу для незалежного та, перш за все, довговічного постачання Бундесверу і наших партнерів у Європі артилерійськими боєприпасами".

Він зазначив, що це особливо важливо у світлі потреб України в боєприпасах, повідомляє німецьке інформаційне агентство dpa.

"Досі нам вдавалося постачати багато боєприпасів із наших запасів", але це стає дедалі складніше, додав він. "Важливо, щоб ми зробили все можливе для збільшення виробництва по всьому світу".

Війна в Україні посилила занепокоєння в Німеччині з приводу готовності її власних збройних сил, що спонукало Шольца через кілька днів після російського вторгнення оголосити про "поворотний момент" у військових витратах.

Цього року Німеччина планує витратити 2% свого валового внутрішнього продукту. Вона також стала другим за величиною військовим постачальником України після Сполучених Штатів.