ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Виявлені в Молдові уламки Шахеда "не становлять небезпеки", повідомила поліція

Велика Епоха
Пожежники гасять вогонь після атаки російських військ на житловий квартал у Харкові, Україна, 10 лютого 2024 року. (AP Photo/Yevhen Titov)

Президент України Володимир Зеленський продовжив перестановки у військовому керівництві країни. Водночас Росія запустила 45 безпілотників у неділю протягом п'яти з половиною годин, один з яких, як повідомляється, впав у Молдові, пише AP News.

У заяві ЗСУ йдеться, що вони збили 40 безпілотників іранського виробництва Shahed у дев'яти різних регіонах, зокрема на околицях Києва. Атака, що тривала п'ять із половиною годин, була спрямована на сільськогосподарські об'єкти і прибережну інфраструктуру, написали в Telegram представники сил оборони півдня України.

Прикордонна поліція Молдови повідомила в неділю, що уламки "безпілотника типу Шахед", які було виявлено поблизу села Етулія недалеко від кордону з Україною, не становлять небезпеки для прилеглих населених пунктів.

"Є підозра, що виявлені уламки безпілотника є одним із безпілотників, збитих українською зенітною установкою", — йдеться в заяві прикордонної поліції, маючи на увазі нічні атаки, завдані в п'ятницю російськими військами по Ізмаїльському району України. Відстань між Етулією та Ізмаїлом становить близько 40 кілометрів.

Президент Молдови Майя Санду відреагувала на інцидент, написавши в соціальній мережі X, що "війна Росії проти України знову підійшла близько до нашого дому в Молдові".

"Виявлення уламків безпілотника "Шахед" на півдні Молдови сьогодні служить ще одним суворим нагадуванням про похмуру реальність, з якою ми стикаємося", — сказала вона. "Агресія Росії ставить під загрозу весь континент. Підтримка України має тривати".

Перестановки в командуванні

Удари наносяться в той момент, коли Зеленський продовжує перестановки у військовому командуванні.

У неділю Київ оголосив, що новим командувачем сухопутних військ України стане колишній заступник міністра оборони генерал-лейтенант Олександр Павлюк. Раніше цю посаду обіймав генерал-полковник Олександр Сирський, який у четвер змінив на посаді головнокомандувача ЗСУ генерала Валерія Залужного, який іде у відставку.

Новими указами президента України командувачем Об'єднаних збройних сил України призначено колишнього начальника морської піхоти Юрія Содоля, командувачем штурмових авіаційних сил України — бригадного генерала Ігоря Скібюка, командувачем сил територіальної оборони України — генерал-майора Ігоря Плахуту.

Головнокомандувач Сирський заявив, що його найближчі цілі включають поліпшення ротації військ на передовій і використання можливостей нових технологій у той час, коли київські війська в основному перебувають в обороні.

Побоювання з приводу Starlink

СБУ заявила в неділю, що російські війська для проведення атак почали використовувати термінали Starlink. Як доказ вона опублікувала запис перехопленої розмови між двома російськими солдатами.

Останніми тижнями у ЗМІ почали з'являтися численні повідомлення про те, що російські війська використовують Starlink на лінії фронту в окупованій Україні.

Це спонукало компанію Space X випустити 8 лютого в соціальних мережах заяву, в якій йшлося про те, що вона "не має жодних справ із російським урядом або його військовими".