ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Півмільйона будинків залишилися без електрики через ураган в Австралії (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Сильні вітри вбили людину і принесли масштабні руйнування в Австралії, залишивши 530 000 будинків і підприємств без електрики. Крім того, через пожежі горіли будинки і постраждали п'ять пожежників, повідомили в середу офіційні особи.

Вітер швидкістю до 157 км/год повалив шість опор електропередач у вівторок і спричинив одне з найбільших відключень електрики в штаті Вікторія за всю його історію, сказав комісар із надзвичайних ситуацій Рік Ньюджент.

За словами Ньюджента, у вівторок 50-річний фермер-молочник загинув від уламків, що летіли, коли він керував трактором у районі Мірбоо Норт на південному сході Вікторії.

Удари блискавок спричинили кілька лісових пожеж на заході штату, пошкодивши будинки в селищі Помональ.

За словами чиновників, п'ятеро пожежників, які охороняли Помональ, дістали незначні опіки у вівторок увечері, коли вогонь змінив напрямок і перекинувся на їхню вантажівку. У вівторок у деяких районах Вікторії температура перевищувала 40 градусів за Цельсієм.

До ранку середи кількість будинків і підприємств, що залишилися без електрики, скоротилася до 220 000.

Деніел Вестерман, виконавчий директор Австралійського оператора енергетичного ринку, що управляє національними ринками електроенергії та газу, сказав, що обвалення двох опор електропередач між столицею штату Мельбурном і сусіднім містом Джилонг "надіслало ударні хвилі" по енергосистемі штату.

У середу аварійні бригади працювали над очищенням доріг від повалених дерев і ліній електропередач. Школи в найбільш постраждалих частинах штату другий день залишалися закритими.