ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Нідерланди приєдналися до коаліції з постачання Україні безпілотників (ВІДЕО)

Велика Епоха
Військовий запускає безпілотний літальний апарат (Youtube/скриншот)

Нідерланди приєднуються до військової коаліції із союзниками, включно з Великою Британією, яка постачатиме Україні передові безпілотні технології та зміцнюватиме її наступальний потенціал у війні проти Росії, сказав міністр оборони Нідерландів.

Це зобов'язання Нідерландів доповнює постачання Києву винищувачів F-16, артилерії, боєприпасів і систем протиповітряної оборони.

Для Нідерландів можуть виникнути додаткові витрати на додаток до 2 мільярдів євро, виділених на 2024 рік, сказала міністр оборони Нідерландів Кайса Оллонгрен в інтерв'ю агентству Reuters.

"Ми, звичайно, знаємо, що безпілотники дуже важливі в цій війні", — сказала Оллонгрен. "Саме тому ми долучаємося до коаліції безпілотників, яку Україна створила разом з Латвією, разом з іншими країнами, щоб переконатися, що ми робимо саме це — збільшуємо виробництво, використовуємо новітні технології та надаємо саме те, що потрібно Україні".

"Новим є те, що зараз ми створюємо цю коаліцію. Тобто ми з'єднуємо, скажімо так, те, що ми робили окремо, в одну коаліцію, яка зможе відповідати на нові вимоги України, оскільки вони бачать, як розвивається битва на лінії фронту. І я думаю, у цьому сила цієї коаліції", — сказала вона у своєму офісі в Гаазі.

Україна має намір виготовити тисячі безпілотників дальнього радіусу дії, здатних завдавати глибоких ударів по території Росії, у 2024 році, і вже має до 10 компаній, що працюють над виробництвом, сказав міністр цифрових технологій України Михайло Федоров в інтерв'ю Reuters.

Працюючи разом, коаліція зможе реагувати на мінливу військову тактику Києва.

"І я думаю, що в цьому і буде сила цієї коаліції — в тому, що вона зможе в найкоротші терміни надати те, що їм потрібно", — сказала вона.

Оллонгрен сказала, що Нідерланди нададуть високотехнологічний досвід із комерційного сектору, але відмовилася повідомити технічні або фінансові подробиці.

Дрони стали найважливішою частиною військових стратегій України і Росії для розвідки і нанесення ударів по цілях, багато в чому завдяки їхній відносно низькій вартості.

Обидві сторони використовують тисячі невеликих недорогих безпілотників для спостереження за полем бою і нанесення ударів, а також нарощують парк більших безпілотних апаратів, здатних літати на більші відстані і нести важчі камери або вибухівку.