ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Макрон і Зеленський підписали довгостроковий пакт про безпеку (ВІДЕО)

Велика Епоха
Еммануель Макрон і Володимир Зеленський (Youtube/скриншот)

У п'ятницю президент України Володимир Зеленський підписав новий довгостроковий безпековий пакт із Францією, після того як домігся аналогічної угоди та допомоги від Німеччини.

Зеленський відвідав Німеччину і Францію, щоб заручитися військовою допомогою в критичний момент війни з Росією, коли українські війська намагаються стримати наступ біля міста Авдіївка, а Сполучені Штати намагаються ухвалити пакет військової допомоги для України.

"Це амбітна, дуже суттєва безпекова угода", — сказав Зеленський журналістам. "Це не альтернатива Сполученим Штатам. Ми всі разом, і цей союз необхідний, щоб перемогти Росію".

Десятирічний пакт про безпеку з Францією містить зобов'язання Парижа постачати більше зброї, навчати солдатів і спрямувати Україні до 3 мільярдів євро (3,2 мільярда доларів) військової допомоги у 2024 році, сказав Макрон, зазначивши, що Париж запропонував 1,7 мільярда євро у 2022 році і 2,1 мільярда євро у 2023 році.

"Наші зобов'язання перед Україною не ослабнуть", — заявив президент Еммануель Макрон на спільній пресконференції, додавши, що "кремлівський режим" вступив у нову фазу, яка тепер явно демонструє більше агресії по відношенню до європейських країн.

"Допомагаючи нашому українському партнеру, ми інвестуємо в нашу безпеку", — сказав Макрон.

Угода з Німеччиною

Німецький пакт безпеки, розрахований на 10 років, зобов'язує Німеччину підтримати Україну військовою допомогою, накласти на Росію санкції і запровадити експортний контроль, а також забезпечити заморожування російських активів.

Берлін також підготував ще один пакет негайної підтримки на суму 1,13 мільярда євро, орієнтований на протиповітряну оборону та артилерію.

"Значення цього документа неможливо переоцінити. Він ясно дає зрозуміти, що Німеччина продовжить підтримувати незалежну Україну в її обороні від російського вторгнення", — сказав Шольц. "І якщо в майбутньому відбудеться ще одна російська агресія, ми домовилися про детальну дипломатичну, економічну та військову підтримку".

Зеленський зазначив, що допомога вкрай важлива, оскільки військові поставки від інших партнерів скоротилися, а Росія має перевагу в артилерії на лінії фронту.

Новина про смерть Навального

Новина про смерть Навального в російській в'язниці з'явилася незадовго до того, як лідери двох країн мали виступити.

"Я зустрічався з Навальним тут, у Берліні, коли він намагався відновитися після отруєння в Німеччині, а також говорив із ним про те, яка величезна мужність потрібна, щоб повернутися в країну", — сказав Шольц.

"І, ймовірно, зараз він заплатив за цю мужність своїм життям", — сказав він.