ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Американські сенатори відвідають Угорщину, просуваючи заявку Швеції на вступ до НАТО

Велика Епоха
Логотип НАТО на засіданні Північноатлантичної ради на рівні міністрів оборони країн НАТО разом зі Швецією як запрошеною стороною в штаб-квартирі Альянсу в Брюсселі, Бельгія, 15 лютого 2024 року. (REUTERS/Johanna Geron/File Photo)

Двопартійна делегація Конгресу США відвідає Угорщину в неділю на тлі зростаючого тиску на Будапешт щодо ратифікації членства Швеції в НАТО, коли парламент відновить роботу після зимових канікул, пише Reuters.

Угорщина є єдиною країною НАТО, яка не ратифікувала заявку Швеції, а цей процес вимагає підтримки всіх членів Альянсу, що погіршує відносини зі Сполученими Штатами і викликає занепокоєння серед союзників.

Швеція подала заявку на вступ до НАТО в травні 2022 року, що стало історичною зміною в політиці, викликаною вторгненням Росії в Україну.

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан, який має кращі зв'язки з Росією, ніж інші країни ЄС і більшість членів НАТО, заявив, що його уряд підтримує вступ Швеції до альянсу, але законодавство, тим не менш, залишається в глухому куті.

У п'ятничній заяві посольства США йдеться про те, що сенатори відвідають Угорщину "з місією, зосередженою на стратегічних питаннях, що стоять перед НАТО і Угорщиною".

Вступ Швеції до НАТО є питанням, яке безпосередньо впливає на національну безпеку Сполучених Штатів, а також на безпеку альянсу в цілому, заявив цього місяця посол США Девід Прессман.

Заявка Швеції на вступ до НАТО може бути ратифікована, коли парламент знову збереться наприкінці лютого, заявила парламентська фракція правлячої партії Фідес. Міністр закордонних справ Швеції заявив у середу, що він очікує, що Угорщина схвалить заявку найближчим часом.