ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Організатори "Євробачення" відмовилися виключати Ізраїль із конкурсу

Велика Епоха
Конкурс пісні "Євробачення 2023" на сцені M&S Bank 13 травня 2023 року в Ліверпулі, Англія (Anthony Devlin/Getty Images)

Організатори пісенного конкурсу "Євробачення" в четвер відкинули ідею виключення Ізраїлю з конкурсу, незважаючи на заклики, що лунали з деяких країн.

Заклики заборонити Ізраїлю брати участь у конкурсі (як це було зроблено щодо Росії після вторгнення в Україну 2022 року) надійшли з кількох країн у зв'язку з війною в Газі, яка послідувала за атакою терористичної організації ХАМАС 7 жовтня.

Аполітична музична подія

"Порівняння між війнами і конфліктами складні і важкі, і ми, як аполітична медіа-організація, не маємо права їх проводити", — заявив AFP Ноель Курран, генеральний директор Європейської мовної спілки (EBU), що об'єднує мовні компанії, які беруть участь у конкурсі.

Він сказав, що EBU "в курсі" численних закликів виключити з конкурсу цього року Ізраїль, який у травні представлятиме співачка Еден Голан. "Однак конкурс пісні "Євробачення" — це аполітична музична подія і змагання між суспільними мовними компаніями, що входять до EBU. Це не змагання між урядами", — сказав Курран.

Ізраїльський мовник виконав усі правила конкурсу

У випадку з Ізраїлем, пояснив він, "наші керівні органи (...) погодилися з тим, що ізраїльський суспільний мовник Кан виконав усі правила конкурсу цього року і може брати участь у ньому, як він робив це протягом останніх 50 років".

З іншого боку, продовжив він, "у випадку з Росією російські мовники були виключені з EBU за постійні порушення своїх членських зобов'язань і за порушення цінностей суспільного служіння".

Він також підкреслив, що відносини між суспільним мовником Кан та ізраїльським урядом "докорінно відрізняються" від відносин між російським телебаченням і Москвою, зазначивши, що ізраїльський уряд "останніми роками погрожував закрити мовник".