ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Південнокорейські лікарі вийшли на мітинг проти збільшення кількості студентів-медиків (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Сотні південнокорейських лікарів провели в четвер мітинг у столиці країни Сеулі та інших містах проти урядового плану зі збільшення кількості студентів-медиків.

Групи лікарів стверджують, що збільшення кількості студентів-медиків на 2000 осіб, починаючи з 2025 року, є занадто різким. Вони хочуть, щоб чиновники замість цього використовували наявні ресурси для підвищення плати за медичне обслуговування, яка, на їхню думку, надто низька.

Влада каже, що Південній Кореї потрібно більше лікарів. Незважаючи на зростаючий попит на медичні послуги, спричинений суспільством, яке швидко старіє, у країні один із найнижчих показників за кількістю лікарів відносно чисельності населення серед розвинених країн.

Крім того, у Південній Кореї один із найнижчих у світі рівнів народжуваності, і вона стикається з нестачею лікарів за деякими ключовими спеціальностями, включно з акушерством і педіатрією, а також у сільських районах за межами столиці.

З 2006 року квота на прийом студентів-медиків у Південній Кореї становить 3 058 осіб. Лікарі успішно протистояли кільком спробам уряду збільшити кількість студентів у минулі роки, зокрема під час пандемії COVID-19.

Сотні лікарів пройшли маршем під дощем вулицями перед президентським офісом у Сеулі, тримаючи в руках транспаранти й таблички з написом "Ми виступаємо проти збільшення кількості студентів-медиків без згоди медичного сектору". Аналогічні акції протесту пройшли по всій країні.

"Якщо уряд хоче, щоб лікарі працювали в таких важливих галузях, як акушерство або педіатрія, то спершу їм слід створити систему правового захисту і підвищити оплату за медичні послуги, щоб лікарі в цих галузях не зазнавали тиску, не позивалися через нещасні випадки і не були обтяжені великим навантаженням", — сказав Чжу Сухо, колишній президент Корейської медичної асоціації.

Хоча уряд планує зустрітися з групами лікарів для розв'язання їхніх проблем, він не має наміру коригувати масштаби і терміни збільшення кількості студентів-медиків, сказав другий заступник міністра охорони здоров'я Пак Мін Су на брифінгу в четвер.

У редакційній статті, опублікованій у четвер, газета Korea JoongAng Daily заявила, що страйк лікарів не знайде підтримки у населення.