ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

КНДР випробувала кілька крилатих ракет, повідомила Південна Корея

Велика Епоха
Зображення запуску ракети КНДР на екрані телевізора під час програми новин на залізничному вокзалі в Сеулі, Південна Корея, 14 лютого 2024 року. (AP Photo/Ahn Young-joon)

КНДР у середу випустила кілька крилатих ракет у море під час п'ятого випробування такої зброї із січня, повідомили військові Південної Кореї, пише AP News.

Об'єднаний комітет начальників штабів Південної Кореї заявив, що південнокорейські та американські військові аналізують запуски, які були виявлені у водах на північний схід від східного прибережного міста Вонсан.

"Наші військові посилили спостереження і пильність, тісно співпрацюють з нашими американськими партнерами і уважно стежать за ознаками подальшої активності Північної Кореї", — йдеться в заяві Об'єднаного комітету начальників штабів.

На думку експертів, КНДР посилює тиск на своїх суперників у рік виборів у Південній Кореї та США з довгостроковою метою змусити Вашингтон прийняти ідею про те, що КНДР є ядерною державою, і домогтися поступок у сфері безпеки та економіки з позиції сили.

Крилаті ракети, що володіють високою маневреністю в польоті, подібно до невеликих літаків, належать до зростаючої кількості видів зброї, які Північна Корея розробляє для подолання протиракетної оборони, доповнюючи величезну кількість балістичних ракет, призначених для запуску з суші та моря.

Останні запуски стали шостими ракетними пусками КНДР цього року, включно з проведеним 14 січня випробуванням першої твердопаливної ракети середньої дальності, що продемонструвало зусилля з удосконалення зброї, націленої на віддалені цілі США в Тихому океані, включно з військовим центром Гуам.

Раніше цього року Північна Корея випробувала нові крилаті ракети, призначені для запуску з підводних човнів, а також крилаті ракети великої дальності, здатні досягти американських військових баз у Японії.