ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Точність північнокорейської балістики поставлено під сумнів українськими даними

Велика Епоха
Український військовий експерт оглядає уламки біля пошкодженого житлового будинку в центрі Харкова після ракетного удару 2 січня. (SERGEY BOBOK /Getty Images)

Росія вразила тільки дві військові цілі, випустивши 24 північнокорейські балістичні ракети по Україні за останні тижні, заявив у п'ятницю головний прокурор України, поставивши під сумнів надійність зброї Пхеньяна.

Генеральний прокурор Андрій Костін заявив, що, згідно з попередньою оцінкою, щонайменше 24 нещодавно випущені балістичні ракети були виготовлені Північною Кореєю і належали до серії KN-23/24.

Виступаючи перед журналістами в Києві, Костін сказав, що з 24 випущених ракет тільки дві, націлені на нафтопереробний завод і аеродром, були "відносно точними".

"Точність ракет сумнівна", — сказав він.

Загалом 24 ракети вбили щонайменше 14 мирних жителів і поранили ще 70, сказав він.

За словами Джо Бірна, фахівця з Північної Кореї з лондонського оборонного аналітичного центру Royal United Services Institute, характеристики північнокорейських ракет становлять інтерес не тільки для України, а й для Південної Кореї та Японії, де військові експерти прагнуть вивчити ці системи, щоб відточити свій власний оборонний потенціал.

Будь-яка оцінка в реальних операціях також буде корисною для північнокорейців, щоб поліпшити свою зброю і зробити її більш точною, сказав Бірн.

"Північнокорейські державні ЗМІ завжди описують ці ракети як дуже складні і точні, проте ці дані можуть говорити про інше", — сказав він Reuters.

За даними США, Росія отримала балістичні ракети, а також артилерійські снаряди з Північної Кореї після того, як Кім Чен Ин зустрівся з Володимиром Путіним на саміті у вересні.

Українська влада змогла визначити північнокорейське походження 24 ракет завдяки маркуванню, що нагадує корейські символи, виявленому на уламках, витягнутих із місць падіння, а також проаналізувавши характерні траєкторії польоту ракет серії KN, сказав прокурор Костін.

Кремль не заперечує і не підтверджує використання зброї північнокорейського виробництва.

"Загалом у період із 30 грудня 2023 року до 7 лютого 2024 року противник завдав щонайменше 12 ударів по семи областях України з використанням ракет цього типу", — сказав прокурор.

За його словами, серед них три удари — по Києву, два — по Харкову, інші — по Запорізькій області, містам і селам Кіровоградської області, Полтавській, Донецькій і Дніпровській областям.

Найбільш смертоносне застосування балістичної ракети було по центру Харкова 2 січня, коли загинули троє людей і 64 отримали поранення.

Очільник прокуратури підтвердив, що Україна розслідує, чи була величезна вирва, що утворилася в землі в районі міста Буча під Києвом під час авіаудару в четвер уранці, спричинена північнокорейською ракетою.

Аналіз атак показав, що максимальна дальність польоту ракет становить до 650 км. За попередньою оцінкою, Росія запускала їх із району Воронежа.