ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Путін має понести відповідальність за смерть Олексія, заявила дружина Навального (ВІДЕО)

Велика Епоха
Юлія Навальна, дружина російського опозиціонера Олексія Навального, на Мюнхенській конференції з безпеки (Youtube/скриншот)

У п'ятницю дружина політика Олексія Навального виступила на Мюнхенській конференції з безпеки. Вона заявила, що президент Росії Володимир Путін має понести відповідальність за смерть її чоловіка та за інші злочини.

Сотні політиків, військових і дипломатів приїхали в німецьке місто Мюнхен на триденну щорічну конференцію. Очікується, що на конференції обговорюватимуть війни в Ізраїлі та Україні, а також побоювання щодо зобов'язань США в галузі оборони в разі переобрання колишнього президента Дональда Трампа.

Присутніх сколихнула новина після повідомлення російської тюремної служби про те, що Навальний знепритомнів і помер після прогулянки в колонії. Організатори порушили розклад, щоб дати виступити дружині Навального, Юлії Навальній.

"Я довго думала, чи виходити мені сюди, чи відразу летіти до дітей", — сказала Навальна, отримавши бурхливі оплески під час виходу на сцену. "Але потім я подумала, що б зробив Олексій на моєму місці. І я впевнена, що він був би тут, він був би на цій сцені".

Навальна сказала, що не знає, чи вірити російській владі.

"Я не знаю, вірити чи ні цим жахливим новинам, які ми отримуємо тільки з державних джерел Росії. Довгі роки ми не можемо вірити Путіну і путінському уряду. Вони завжди брешуть. Але якщо це правда, я хочу, щоб Путін і все його оточення знали, що вони понесуть відповідальність за все, що вони зробили з нашою країною, з моєю родиною. І цей день відбудеться дуже скоро".

Віцепрезидентка США Камала Гарріс також заявила на конференції, що смерть Навального, якщо вона підтвердиться, стане ще одним свідченням жорстокості Путіна: "Яку б історію вони не розповідали, ми повинні чітко розуміти, що Росія несе відповідальність".

Юлія Навальна зустрілася з Гарріс і держсекретарем США Ентоні Блінкеном у кулуарах Мюнхенської конференції з безпеки.

Захід відбувається на тлі зростаючого занепокоєння в Європі з приводу готовності США допомогти Україні протистояти повномасштабному вторгненню Путіна і захищати своїх союзників загалом.

Гарріс запевнила, що її та президента Джо Байдена "прихильність до НАТО залишається непохитною" і що їхня адміністрація продовжуватиме домагатися допомоги Україні в отриманні зброї та ресурсів, яких вона потребує.

Другий рік поспіль на конференцію не запрошують жодного російського чиновника.

Зеленський має виступити на заході в суботу і провести двосторонню зустріч із Гарріс.