ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Через півстоліття до Пола Маккартні повернулася вкрадена бас-гітара (ВІДЕО)

Велика Епоха
Пол Маккартні виступає (Youtube/скриншот)

Пол Маккартні більше не сумує за своєю оригінальною бас-гітарою. Проєкт в інтернеті та допомога двох журналістів допомогли возз'єднати зірку The Beatles з електрогітарою Höfner 1961 року у формі скрипки, яка зникла півстоліття тому та оцінювалася в 10 мільйонів фунтів стерлінгів (12,6 мільйона доларів).

Маккартні купив бас-гітару приблизно за 30 фунтів (37 доларів) 1961 року в Гамбурзі, Німеччина. Цей інструмент звучав на перших двох платівках "Бітлз" і використовувався в таких хітах, як "Love Me Do", "Twist and Shout" і "She Loves You".

"Оскільки я був лівшею, це виглядало менш дивно, тому що вона була симетричною", — сказав Маккартні. "Мені це сподобалося. І щойно я купив її, я закохався в неї".

Ходили чутки, що гітару вкрали приблизно в той час, коли The Beatles записували свій останній альбом "Let it Be" 1969 року, але ніхто достеменно не знав, коли саме вона зникла.

У 2018 році Маккартні попросив Höfner допомогти знайти зниклий інструмент, розповів у п'ятницю Скотт Джонс, журналіст, який разом із керівником компанії Höfner Ніком Вассом розшукав його.

"Пол сказав мені: "О, раз ти з Höfner, не міг би ти допомогти знайти мою бас-гітару?" — пояснив Васс. "Це і послужило поштовхом до цього чудового полювання. Побачивши, що втрачена бас-гітара означає для Пола, я був сповнений рішучості розгадати цю таємницю".

У 2023 році Джонс і його дружина Наомі, журналісти і дослідники, зв'язалися з Вассом, щоб розповсюдити інформацію ширше. Вони відновили проєкт The Lost Bass у вересні і протягом 48 годин отримали 600 листів.

Один із цих листів надійшов від звукорежисера Яна Хорна, який працював із групою Маккартні Wings, і став першим великим проривом у пошуках. Хорн повідомив, що бас-гітару вкрали із заднього сидіння його фургона однієї ночі в районі Ноттінг-Гілл у Лондоні 1972 року.

Дослідники опублікували нову інформацію на своєму сайті в жовтні, додавши, що, за словами Хорна, Маккартні сказав йому не турбуватися про крадіжку і що він продовжував працювати на нього ще шість років.

"Але я все життя носив у собі почуття провини", — сказав Хорн.

Після публікації цієї новини з ними зв'язався чоловік, який сказав, що гітару вкрав його батько. За словами Джонса, той не збирався красти інструмент Маккартні і запанікував, коли зрозумів, що саме в нього в руках.

Злодій, ім'я якого не називають, зрештою продав його Рону Госту, господареві пабу "Адмірал Блейк", за кілька фунтів і пляшок пива.

Коли Джонси почали шукати родичів Госта, звістка про це вже дійшла до його сім'ї, і його невістка зв'язалася зі студією Маккартні. Кеті Гост сказала, що старий бас, який багато років пролежав у неї на горищі, схожий на той, який вони шукали. Він перейшов від Рона Госта до його старшого сина, який загинув в автокатастрофі, а потім до молодшого сина, Гайдна Госта, який був одружений з Кеті й помер 2020 року.

Інструмент повернули Маккартні в грудні, а потім знадобилося близько двох місяців, щоб встановити його ідентичність.

Учасники проєкту планували оголосити про це самі, але їх випередив син Кеті Гост, Руайдрі Гост, 21-річний студент-кінолог, який у вівторок опублікував фотографії гітари на сайті X, написавши: "Я успадкував цей предмет, який був повернутий Полу Маккартні. Поділіться новиною".

Тепер гітара знову належить Маккартні. На його офіційному сайті з'явилося повідомлення про повернення інструменту: "Пол неймовірно вдячний усім, хто в цьому брав участь".