ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Щеплення від грипу: боротьба з ворогом, що не існує

Велика Епоха
(Naeblys/Shutterstock)

У мікроскопічному світі віруси відіграють різні ролі, підкоряючись природному порядку. Коли один вірус стає активним, інший може перейти в пасивний стан. Це природні закономірності, що видно з сезонних коливань активності вірусів. Втручання людини може порушити ці закономірності, часто створюючи складніші проблеми, багато з яких досі залишаються загадкою.

COVID прийшов, Ямагата пішов

Сезонні спалахи грипу здебільшого спричиняються типами А і В, які поділяються на дві основні лінії, обумовлені відмінностями в їхніх поверхневих білках, зокрема гемаглютиніні та нейрамінідазі.

Лінія грипу А охоплює найпоширеніші підтипи H1N1 і H3N2, тоді як віруси грипу В поділяються на дві лінії: Victoria, який здебільшого заражає дітей, і Ямагата, який здебільшого заражає дорослих. Ці віруси названі на честь місць, де вони були вперше ідентифіковані, і циркулюють по всьому світу з 2001 року.

Дослідження, проведене в 31 країні, засвідчило, що на вірус грипу B припадає близько 23 відсотків випадків, і він стає домінівним приблизно в одному із семи сезонів.

Згідно зі статтею в журналі Nature Communications, вірус грипу B лінії Ямагата не виявляли з квітня 2020 року. Це здається несподіваним наслідком пандемії COVID-19, і в цьому заслуга заходів громадської охорони здоров'я, таких як обмеження на поїздки.

Хоча 2020 року вірус Ямагата, мабуть, зник, у 2021 і 2022 роках у різних частинах світу періодично з'являлися повідомлення про цей вірус. Такі випадки були зареєстровані у США, Шотландії та Великій Британії.

Складна взаємодія між різними вірусами має низку негативних наслідків для розробки вакцин.

Один із нещодавніх прикладів такої взаємодії — сучасні чотирьохвалентні вакцини проти грипу. Епідеміологи та експерти з грипу стверджують, що вакцинація проти Ямагати схожа на боротьбу з ворогом, якого більше не існує.

Нещодавнє зникнення штаму Ямагата може суттєво вплинути на використання чотирьохвалентних вакцин, які широко застосовуються у світі.

Можливі рішення

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) і консультативний комітет FDA рекомендували виключити Ямагату зі складу чотирьохвалентних вакцин проти грипу, вважаючи, що це "більше не виправдано". На загальну думку, він зник і навряд чи повернеться, тому видалення цього компонента має сенс.

Безглуздо захищатися від ворога, який ніколи не нападе. Усунення Ямагати з вакцин проти грипу також має зробити їх менш дорогими.

Деякі виробники вакцин проти грипу можуть віддати перевагу заміні штаму Ямагата новим штамом, наприклад H3N2, оскільки цей вірус швидко еволюціонує і, як відомо, є важчим.

Однак додавання другого штаму H3N2 пов'язане з додатковими труднощами й, найімовірніше, потребуватиме проведення клінічних випробувань для забезпечення безпеки та ефективності під час поєднання різних компонентів.

Наразі спрощена вакцина — це найшвидша відповідь на поточну ситуацію з грипом. Ці вакцини також відображають світ, що змінився, у якому ми живемо завдяки COVID-19. Зміни в поведінці людей могли ненавмисно призвести до знищення деяких штамів грипу. Наші зусилля зі знищення вірусу призвели до несподіваних і довгострокових наслідків, що перевершують наші очікування.

Схоже, що ми перебуваємо в нескінченній боротьбі з вакцинами, які виявилися неефективними проти варіантів, що постійно мутують.

Вакцини не є надійним захистом від вірусологічних захворювань.

Відомий фізик сер Ісаак Ньютон у своїй праці "Математичні принципи природничої філософії", або "Principia Mathematica", стверджував, що ця найпрекрасніша система із Сонця, планет і комет могла виникнути тільки за порадою і під владою розумної та могутньої істоти.

Цей Творець, відповідальний за формування світу, також створив віруси в мікроскопічному царстві. Кожна пандемія з її хвилями вірусної активності розгортається, як за сценарієм, з природним, організованим порядком. Ці вірусні сценарії діють незалежно від втручання людини, такого як карантин або розробка вакцин. Якщо залишити це без уваги, втручання людини може призвести до катастрофічних наслідків.

За матеріалами The Epoch Times USA