ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Камбоджа встановить сотні камер спостереження, щоб відновити популяцію тигрів

Велика Епоха
Фотопастка висить на дереві в Кнорнг Псар, національному парку Кардамонових гір на заході Пномпеня, Камбоджа, п'ятниця, 16 лютого 2024 року. (AP Photo/Heng Sinith)

Камбоджа почне встановлювати сотні камер спостереження і імпортуватиме чотирьох тигрів з Індії в рамках плану з відновлення популяції тигрів, повідомили в п'ятницю офіційні особи.

Всесвітній фонд природи оголосив тигрів "функціонально вимерлими" в Камбоджі в 2016 році. Останній тигр, помічений в країні, був зафіксований у 2007 році фотопасткою (прихованою камерою, яка спрацьовує при русі тварин) в лісах східної провінції Мондулкірі, пише AP News.

Міністерство охорони навколишнього середовища Камбоджі заявило, що планує встановити камери з інтервалом в один кілометр у горах Кардамону для використання протягом тримісячного періоду, що охоплює як сухий, так і дощовий сезони, для моніторингу диких тварин, особливо тих, на яких полюють тигри, таких як олені і дикі кабани.

Природоохоронна група "Альянс дикої природи", яка співпрацює з міністерством над проектом, повідомила, що буде встановлено 410 камер.

"Ця інформація допоможе природоохоронцям у розробці планів зі збільшення популяції великих тигрів, які можуть включати такі заходи, як розведення більшої кількості диких тварин або постачання домашньої великої рогатої худоби або буйволів", – йдеться в заяві міністерства. "Це сприятиме вивченню щільності та розподілу видів хижаків, що мають вирішальне значення для виживання великих тигрів".

Прес-секретар міністерства Хвай Атітя повідомив, що встановлення відеопасток розпочнеться цими вихідними. За його словами, чотири тигри, три самки і один самець, будуть відправлені з Індії до кінця року, щоб оселитися в заповідній зоні площею 90 гектарів всередині Татайського заповідника дикої природи, який знаходиться в західних провінціях Кох Конг і Пурсат.

За його словами, згідно з угодою з Індією, якщо пілотний план пройде гладко, протягом наступних п'яти років буде завезено ще 12 тигрів.

У 2022 році Камбоджа та Індія підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо співпраці у сфері збереження біорізноманіття, сталого управління дикою природою та стратегій відновлення великих тигрів та місць їхнього проживання.

Колись значні неосвоєні лісові масиви Камбоджі були багаті на дику природу. Але після того, як жорстоке правління комуністичних червоних кхмерів у 1970-х роках залишило суспільство та економіку спустошеними, бідні сільські жителі прочісували ліси у пошуках диких тварин.

Значну частину знайденого продавали торговцям, які відправляли її до Китаю, де багато диких тварин, у тому числі тигри, за повір'ям, мають лікувальні та сексуально-підсилюючі властивості. Браконьєрство все ще процвітає, а лісовий покрив скоротився через інтенсивні лісозаготівлі.

У всьому світі тигри класифікуються як майже вимерлий вид. За даними Всесвітнього фонду природи (WWF), лише в 13 країнах світу налічується близько 3200 тигрів, тоді як на початку 20-го століття їх було приблизно 100 000.